Jak z Game Boya zrobić instrument muzyczny? [wideo]

Być może świetlane czasy tej niezwykle popularnej mobilnej konsoli już przeminęły, wciąż jednak jest wielu fanów, którzy z sentymentu jej nie porzucają. Przyszedł teraz czas na kreatywne przeróbki tego retrogadżetu. Granie na Game Boyu nabiera teraz zupełnie innego znaczenia.

Jakiego Game Boya miał król muzyki pop?

Ciężko sobie dziś wyobrazić, że spędzano długie godziny przy konsoli wielkości cegłówki i z monochromatycznym wyświetlaczem. Wciąż jednak istnieje wiele działających egzemplarzy tego sprzętu i wielu geeków gdzieś jeszcze trzyma swoją dawną miłość. Teraz konsola ma szansę wrócić do łask jako niecodzienny instrument muzyczny.

Wiem, brzmi dziwacznie ale organizator zbiórki na Kickstarterze podchodzi do tego jak najbardziej poważnie. W jego planach jest przerobienie Game Boya na instrument muzyczny, przez co dawne dźwięki wydobywające się lichych głośniczków nabiorą zupełnie nowego brzmienia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą analogowych pokręteł oraz oryginalnych przycisków.

Game Boy w klimatach steampunk

Każdy, kto wesprze projekt odpowiednio dużą ilością funduszy, może oddać do przeróbki swojego Gameboya. Wydaje się jednak, że mało kto uważa ten pomysł za trafiony — jak na razie zebrano niecałe 400 dolarów z 2400 potrzebnych. Sami oceńcie, czy projekt w ogóle wart jest zachodu.

Źródło: technabob.com

Zobacz również: GoPro 3D

Podziel się:

Przeczytaj także: