Jak z Game Boya zrobić instrument muzyczny? [wideo]

Być może świetlane czasy tej niezwykle popularnej mobilnej konsoli już przeminęły, wciąż jednak jest wielu fanów, którzy z sentymentu jej nie porzucają. Przyszedł teraz czas na kreatywne przeróbki tego retrogadżetu. Granie na Game Boyu nabiera teraz zupełnie innego znaczenia.

Jakiego Game Boya miał król muzyki pop?

Ciężko sobie dziś wyobrazić, że spędzano długie godziny przy konsoli wielkości cegłówki i z monochromatycznym wyświetlaczem. Wciąż jednak istnieje wiele działających egzemplarzy tego sprzętu i wielu geeków gdzieś jeszcze trzyma swoją dawną miłość. Teraz konsola ma szansę wrócić do łask jako niecodzienny instrument muzyczny.

Wiem, brzmi dziwacznie ale organizator zbiórki na Kickstarterze podchodzi do tego jak najbardziej poważnie. W jego planach jest przerobienie Game Boya na instrument muzyczny, przez co dawne dźwięki wydobywające się lichych głośniczków nabiorą zupełnie nowego brzmienia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą analogowych pokręteł oraz oryginalnych przycisków.

Game Boy w klimatach steampunk

Każdy, kto wesprze projekt odpowiednio dużą ilością funduszy, może oddać do przeróbki swojego Gameboya. Wydaje się jednak, że mało kto uważa ten pomysł za trafiony — jak na razie zebrano niecałe 400 dolarów z 2400 potrzebnych. Sami oceńcie, czy projekt w ogóle wart jest zachodu.

Źródło: technabob.com

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?