Paznokcie malowane... magnesem [wideo]

Fot. matthieu/ergosteur, Flickr.com, CC license

Fot. matthieu/ergosteur, Flickr.com, CC license

Temat produktów do pielęgnacji paznokci z oczywistych przyczyn nieczęsto pojawia się na łamach Gadżetomanii. Jednak ten lakier zasługuje na uwagę. Zobaczcie, jak można przyozdobić dłonie przy wykorzystaniu pola magnetycznego.

W naszym serwisie pisaliśmy już o potężnych elektromagnesach budowanych w laboratoriach naukowych oraz innych, ciekawych zastosowaniach pola magnetycznego. Do tej kolekcji dołącza dziś lakier Magnetic Polish. Co jest w nim niezwykłego?
10 dziwacznych gadżetów upiększających prosto z Japonii [galeria]
Lakier w swoim składzie zawiera opiłki żelaza, dzięki którym można uzyskać całkiem ciekawy efekt. Tuż po nałożeniu, zanim lakier stężeje, należy przyłożyć zakrętkę od butelki do pomalowanego paznokcia na około 15 sekund. Zakrętka ma wbudowany magnes, który sprawia, że opiłki metalu układają się we wzory obrazujące linie pola magnetycznego. Gdy lakier wyschnie, wzór utworzony przez opiłki utrwali się i będzie zdobił paznokcie właścicielki.

Magnetic Polish

Lakier jest dostępny w 3 różnych kolorach. Można dostać go w zagranicznych sklepach internetowych w cenie ok. 20 dol. (65 zł). Na filmie poniżej możecie zobaczyć, jak fizyka działa w służbie ładnego wyglądu.
Ile może znieść kobieca twarz?

Źródło: OhGizmo!

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony VAIO YB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?