Bullet time z Matrixa domowym sposobem [wideo]
GRZEGORZ NOWAK • dawno temu
Pamiętacie sławną scenę z Matrixa, w której kamera krąży wokół Neo unikającego pocisków? Pewien fan Polaroida postanowił zrobić domową wersję bullet time'a. Czy dzieło braci Wachowskich da się tak łatwo podrobić?
Tak wygląda zorza polarna widziana z kosmosu
Gadżety inspirowane Matrixem nietrudno znaleźć. Wystarczy, że sobie przypomnicie próbę stworzenia robota łudząco podobnego do tego z filmu albo używania własnego ciała do ładowania komórki. Tym razem chodzi jednak o coś zupełnie innego.
Samuel postanowił wykorzystać do tego 20 klasycznych aparatów Polaroid zamocowanych na stalowej obręczy. Wszystkie aparaty uruchamiane są w tym samym momencie, dzięki czemu powstaje 20 zdjęć - każde zrobione pod odrobinę innym kątem. Zrobione zdjęcia Sam składa w książeczki, robiąc tzw. "flipbooka".
Ostateczny dowód pobytu człowieka na Księżycu?
Autor zebrał pieniądze na swój projekt dzięki Kickstarterowi i mógł się z nim zaprezentować na targach Maker Faire 2011 w Nowym Jorku. Relacje z tego wydarzenia możecie zobaczyć w filmie ekipy z Engadget. Poniżej natomiast możecie obejrzeć prezentację z Kickstartera.
Źródło: engadget.com • kickstarter.com
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze