Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?

Jedni szanują go za niezmieniające się poglądy, inni wyśmiewają polityczną nieudolność. Choć Janusz Korwin-Mikke do Sejmu został wybrany tylko raz, to od lat jest ważną postacią na polskiej scenie politycznej. Sylwetkę polityka przybliżą autorzy filmu, który zostanie sfinansowany przez chętnych na polskim Kickstarterze.

I wygląda na to, że zbiórka w portalu PolakPotrafi.pl zakończy się sukcesem – do końca kwesty pozostało 22 dni, a na koncie twórców jest już ponad 23 tys. zł. Autorzy potrzebują 33 tys., by projekt zrealizować.

Korwin-Mikke gwiazdą Internetu jest od dawna. Są szanse na to, by w końcu odniósł sukces w polityce, ponieważ sondaże wskazują na to, że kierowana przez niego partia dostanie się do Parlamentu Europejskiego.

I właśnie na trwającej kampanii skupią się autorzy filmu, który swoją premierę będzie mieć we wrześniu. Kamera będzie śledziła Korwina w drodze na spotkania z wyborcami, podczas telewizyjnych debat czy w końcu na wieczorze wyborczym, gdy okaże się, czy Nowa Prawica dostała się do Parlamentu Europejskiego.

Twórcy, czyli podcaster i dokumentalista Tomasz Agencki oraz właściciel radia Kontestacja, Marcin HUGO Kosiński, zapewniają, że nie będzie to laurka. Mamy zobaczyć Korwin-Mikkego, jakiego jeszcze nie znamy. Autorzy zapowiadają:

Spotkamy się z ludźmi, którzy tworzyli obecną i poprzednie kampanie Kongresu Nowej Prawicy oraz Unii Polityki Realnej. Porozmawiamy z przyjaciółmi prezesa KNP, jak również z jego przeciwnikami.

Powinno być ciekawie, bo dziś po drugiej stronie barykady stoją politycy, którzy w partii Korwin-Mikkego zaczynali, a teraz mają nieco odmienne poglądy. Również członkowie Unii Polityki Realnej nieprzychylnie wypowiadają się o byłym liderze i założycielu partii. Dziś środowiska związane z Nową Prawicą są skłócone z UPR.

Film zapowiada się interesująco nie tylko dlatego, że sam Korwin-Mikke jest postacią niebanalną. To może być pierwszy prawdziwy dowód na to, że Internet jest w stanie niezależnie pokazywać politykę. Bez sympatii, bez wrogości, obiektywnie i na temat.

Zobacz również: Czy e-sport to sport

Wielu narzeka, że wiadomości telewizyjne (czy nawet treści publikowane w dużych portalach) są zmanipulowane. „Korwin. The Movie” może więc udowodnić, że polityków da się pokazać w inny sposób. Zainteresowanie jest, o czym świadczy popularność zbiórki, która wystartowała niedawno.

Czy sukces „Korwin. The Movie” odmieni sposób pokazywania polskiej polityki czy będzie jednorazowym wyskokiem? Przekonamy się we wrześniu. Za 66 zł ma się zagwarantowany dostęp do DVD z filmem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Oglądacie pirackie filmy? Okradacie Polskę na 700 mln zł rocznie! Gry za grosze. Litil Divil, Jolly Rover, Droid Assault, Evil Quest i inne To Internet wysłał Budkę Suflera na emeryturę. Zespół ma „ciężko” - i my też chcemy tak cierpieć! Gry za grosze. STALKER, Desperados, Heroes of Annihilated Empires i niespodzianka Świat według Google’a: inne mapy dla Rosjan, inne dla Polaków Eurofighter Typhoon, góry i mistrzowie pilotażu. Niesamowity pokaz brytyjskich pilotów! Technologiczni buntownicy. Czy dziś uwierzylibyśmy Cool Kids of Death? Gry za grosze. Europa Universalis, Iron Storm i SpeedRunners Serwis społecznościowy dla aspołecznych. Czy Facebook odebrał nam spotkania klasowe? Foobar2000 na Kickstarterze Reklamy w telewizji nie będą już głośne. A co z Internetem? Podsumowanie quizu: co wiecie o procesorach? Ministerstwo Finansów nie zamierza cenzurować internetu. Blokady serwisów bukmacherskich nie będzie Nie oglądaj, bierz udział! Twórcy kampanii wreszcie świetnie wykorzystują Internet Niezwykły koncert. Pagery i telefony komórkowe w roli instrumentów Internet nie ma własnych gwiazd. W Polsce to telewizja rządzi na Facebooku Streaming, głupcze! Czemu HBO wciąż tego nie rozumie? Grush - szczoteczka jako kontroler do gier! Self-publishing, czyli prosta odpowiedź na pytanie: jak wydać książkę? Świat zwariował! Oto aplikacja, która odchudzi cię na zdjęciu ze smartfona CEO Mozilli rezygnuje przez poglądy. Wbrew pozorom może mieć to dobre konsekwencje Quiz Gadżetomanii: sprawdź swoją wiedzę o komputerach! [część 1] Zabezpieczenia w Xbox One to pestka. Złamał je... pięciolatek!