Płyty winylowe? Zapomnijcie! Współczesny Gramofon łączy się ze Spotify

Nazwa znajoma, ale nie ma sensu się nią sugerować. Gramofon, na który twórcy zbierają pieniądze na Kickstarterze, potrzebuje tylko Wi-Fi i smartfona.

Gramofon jest niewielkim pudełeczkiem, które podłącza się do głośników. Działa w sieci Wi-Fi, więc muzyka nie jest streamowana z telefonu, tylko bezpośrednio z sieci. Smartfon jest tylko kontrolerem, dzięki któremu można zmieniać kawałki.

Muzyka streamowana jest przez Internet, prosto z chmury, a za pomocą smartfona zarządzamy playlistami czy utworami, korzystając z takich serwisów jak Spotify, Deezer czy SoundCloud.

Dlaczego sprzęt warto mieć? Cóż, coraz rzadziej kupujemy muzykę na płytach, a z drugiej strony nie zawsze nasze kino domowe (lub zestawy głośników) podłączone jest do komputera, nie mówiąc już o smartfonach. Dzięki Gramofonowi możemy więc przenieść cyfrową muzykę do salonu. Prosto, szybko i przyjemnie.

Obecnie za Gramofon trzeba zapłacić 50 dol., więc wygoda nie jest kosztowna.

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Microsoft kończy ze wsparciem, Windows XP od razu się psuje. Przypadek? Jak empatia może zmienić twój produkt, a nawet cały biznes? O zdrowiu w polskim Internecie SAMSUNG GALAXY S5: Skaner linii papilarnych zhakowany! Micro Phone Lens 150x. Smartfon jak mikroskop?! Przybij piątkę i zapłać. Niestety, na razie nie w Polsce Nowocześni technoemeryci? Trafimy do technologicznego lamusa szybciej, niż się nam wydaje! Nowocześni technoemeryci. To właśnie... my?! Policja ma problem: drony w służbie grafficiarzy. Jak zwalczać latających wandali? Zakrzywione ekrany. Czy krzywe może być lepsze od prostego? Co robią współczesne dzieci na widok walkmana? MagicOn Ayane - smartfon z rzutnikiem Drogi rodem z filmu "Tron" już niebawem w Holandii Niszczyciel przyszłości: USS Zumwalt. Kapitan Kirk, Linux i pecety ze sklepowych półek Praca w Amazonie nie jest lekka i przyjemna. Polaków czeka harówka za małe pieniądze TwistVolt. Efektowna listwa, której nie będziecie chcieli schować Sir David Attenborough tworzy dokument na Oculus Rift. Teraz telewizja naprawdę ma problem Carbon - zegarek z przenośną ładowarką Smartfonowa rewolucja rozpocznie się we wrześniu? Amazon już niebawem pokaże swojego smartfona Przestańcie zrzucać winę na technologie! Może to z ludźmi jest coś nie tak? Razer BlackWidow Ultimate 2014 - nowa jakość czy rozbuchany marketing? [test] Komputerowcy i komórkowcy

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot