Zegarek w sam raz dla psychologa

Zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać gadżet zaprojektowany specjalnie dla psychologa? Oto ciekawy zegarek, który z pewnością przypadłby takiej osobie do gustu. Pytanie tylko, jak z niego odczytać godzinę.

Piękny czasomierz dla prawdziwego faceta

To nie pierwszy przykład zegarka z trudnym do odczytania sposobem wyświetlania godziny. Pewnie pamiętacie, jak pisałem o ciekawym pomyśle na zegarek tarczowy, zegarkach binarnych oraz pewnym koncepcie, z którego nie sposób było odczytać godziny. Do tego zestawu niecodziennych czasomierzy dołącza projekt Samuela Jerichowa.

Już na pierwszy rzut oka widać, że twórca zegarka zainspirował się znanym z psychologii (i filmu "Watchmen") testem Rorschacha. Wyświetlacz w technologii E ink ma przypominać właśnie plamy atramentu rozlane na papierze. Co więcej, pośród pozornie przypadkowo ułożonych plam ukryte są godziny, minuty i sekundy. Żeby odkryć, w jaki sposób odczytać czas, wystarczy, że przyjrzycie się powyższej animacji.

Zegarek dla gadżetomaniaków lubiących klasykę

Po jakimś czasie da się przyzwyczaić do nowego wyświetlania godziny, tylko właściwie po co utrudniać sobie życie? Poniżej możecie obejrzeć galerię przedstawiającą szczegóły tego konceptu.

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Źródło: yankodesign.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot