Apple, Nokia, Skype... Zaskakujące początki największych firm technologicznych [TOP 10]

Od czego zaczynały największe firmy z branży IT? (Fot. Flickr/El Bibliomata/Lic. CC by)

Od czego zaczynały największe firmy z branży IT? (Fot. Flickr/El Bibliomata/Lic. CC by)

Ten artykuł ma 10 stron:

Nintendo

Magnavox Odyssey - pierwsza konsola sprzedawana przez Nintendo (Fot. Flickr/moparx/Lic. CC by-sa)

Nintendo jest związane z branżą rozrywkową od samego początku swojej działalności. Założona w 1889 roku manufaktura zajmowała się na starcie produkcją kart do tradycyjnej gry Hanafuda. Przez dziesięciolecia karty te pozostawały głównym produktem Nintendo.

Nawet po kilkudziesięciu latach, gdy w 1954 roku Nintendo zaczynało działalność w Stanach Zjednoczonych, najważniejszym produktem były karty – w tym wypadku z postaciami z kreskówek Disneya.

Zmiana nastąpiła dopiero w 1963 roku – Nintendo założyło wówczas korporację taksówkarską. Firma zainwestowała ponadto w hotele, oferujące tanie pokoje do uprawiania seksu, oraz zaczęła sprzedawać odkurzacze.

Przełom miał miejsce w 1975 roku, gdy Nintendo nabyło prawa do sprzedaży w Japonii konsoli Magnavox Odyssey. Mimo początkowych problemów posunięcie to przyniosło firmie zyski i Nintendo postanowiło skupić się na cyfrowej rozrywce.

Zobacz również: Gadżetovlog o vlogach

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem!