Gadżet w sam raz dla rodzimych kierowców!

fot. Flickr.com/Jim Reynolds/lic. CC

fot. Flickr.com/Jim Reynolds/lic. CC

O nerwową sytuację na drodze nietrudno — każdy, kto ma prawo jazdy i jeździ po drogach, wie coś na ten temat. W Polsce dochodzi do tego jeszcze kiepski stan dróg, mnóstwo korków i utrudnień. Szczęśliwie jest prosty sposób na to, żeby drogowego furiata jakoś ugłaskać.

Kiedy podczas wyścigu odpadnie Ci kierownica… [wideo]

Wszystkim zdarzają się błędy i na drodze trzeba o tym pamiętać, starając się zachować szczególną ostrożność. Niestety, niektórzy nadużywają głośnego sygnału dźwiękowego pod ręką i potrafią trąbić i wygrażać ręką nawet za błahostki, w rodzaju zbyt wolnego włączania się do ruchu. Czasem ciężko sobie poradzić z drogowym furiatem, ale ciekaw jestem, jak ktoś taki zareagowałby na ten gadżet.

Nie jest to może najnowszy wynalazek, ale świetnie sprawdziłby się na polskich drogach. Składa się on z dwóch podświetlanych napisów - "Przepraszam" i "Dzięki" - którymi można w razie potrzeby przekazać krótką wiadomość kierowcy jadącemu za nami.

Samojezdne auto Google już w pełni legalne

Chciałbym zobaczyć minę zdziwioną minę kogoś, kto przed chwilą na nas trąbił, a teraz widzi przeprosiny albo reakcję osoby, która właśnie ustąpiła nam pierwszeństwa. Oczywiście jest jeszcze tradycyjne podniesienie ręki czy włączenie świateł awaryjnych, ale skorzystanie z powyższego gadżetu z pewnością byłoby miłym zaskoczeniem dla użytkowników drogi.

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Źródło: incrediblethings.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot