12 niesamowitych miast duchów

Prypeć (Fot. Kadams1970)

Prypeć (Fot. Kadams1970)

Ten artykuł ma 7 stron:

I tak źle, i tak niedobrze

Do wyjazdu z danej miejscowości może popchnąć w zasadzie wszystko — od rozszalałego żywiołu aż po działalność innych ludzi. Najbardziej oczywistym przykładem tego drugiego są oczywiście okolice słynnej zniszczonej elektrowni atomowej Czarnobyl na Ukrainie — w szczególności miasteczko Prypeć. Niedługo po eksplozji stało się jasne, że mieszkańcy nie mają czego szukać w dawnych domach.

Prypeć (Fot. Kadams1970)

Zupełnie przeciwnym przypadkiem jest miasteczko Kumho w Korei Północnej, które na dobrą sprawę wyludniło się, zanim w ogóle wybudowano w nim elektrownię atomową. Projekt rozpoczęty jeszcze za czasów ZSRR, został zarzucony ostatecznie w roku 1993 — z powodu obcięcia finansowania ze strony "bratniego narodu" i powodów politycznych. Drugie podejście do budowy również okazało się niewypałem. W 2006 roku wycofano z placu budowy ostatnich robotników — mieszkanie w Kumho stało się tym samym pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Innymi słowy: jest atom — jest problem, nie ma atomu — też jest… I bądź tu człowieku mądry.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym