BenQ E24 - monitor czy telewizor?

Firma BenQ reklamuje swój 24-calowy odbiornik, jako monitor z telewizorem. O co tutaj dokładnie chodzi?

BenQ E24 jest wyświetlaczem LCD podświetlanym diodami LED. Został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy mają już w domu główny, duży telewizor, ale teraz szukają czegoś dodatkowego. Wielkością E24 kojarzy się raczej z monitorem komputerowym. Dizajnem i specyfikacjami przypomina jednak tradycyjny telewizor.

Podstawowe możliwości:

  • rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli,
  • kontrast 3000:1,
  • jasność 250 nits,
  • tunery: analogowy PAL/SECAM, cyfrowy: DVB-T/C,
  • dynamiczne podświetlanie LED,
  • wbudowane głośniki 2 x 5W,
  • odtwarzanie multimediów z USB (JPEG/MP3/MPEG1/2/MPEG4/H.264),
  • złącza: 2x HDMI, composite, component, S-Video, SCART, D-Sub, Ci, USB, PC Audio in, SPDIF out, słuchawkowe.
BenQ E24–5500 posiada zestaw użytecznych funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego w różnych zastosowaniach. Sleep Timer – pozwala ustawić czas automatycznego wyłączenia odbiornika. Child Look – to zabezpieczenie przed dostępem do odbiorników przez dzieci. Funkcja pozwala na ustawienie czasu oraz daty, kiedy możliwe jest korzystanie z urządzeń oraz blokadę kanałów, które z powodu treści nie powinny być oglądane przez dzieci

— czytamy w oficjalnej informacji prasowej, w której znajdujemy też dane dotyczące ceny i gwarancji — 1129 złotych i 36 miesięcy door-to-door.

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot