Można już żyć bez pulsu

Wszystko dzięki turbinom, które zastąpią ludzkie serce. Jeden ze sprawdzonych sposobów na stwierdzenie, czy ktoś jest martwy, przechodzi powoli do historii. Osoba, której wszczepiono urządzenie widoczne na fotografii, nie będzie miała pulsu.

Nanotechnologiczne rakiety eksplorują krew

Sztuczne serce złożone z turbin zostało skonstruowane w Texas Heart Institute. Na razie nie otrzymało jeszcze certyfikatu FDA, ale przeprowadzono już udane próby na zwierzętach. Sukcesem zakończyła się również operacja wszczepienia turbin człowiekowi i jak dotąd nie odnotowano negatywnych skutków ubocznych.

Większość sztucznych serc, które powstały do tej pory, naśladuje działanie naturalnego organu. Tymczasem ten sam efekt da się uzyskać w wydajniejszy sposób przy zastosowaniu turbin. Według konstruktorów są one mniej awaryjne, prostsze w konstrukcji oraz wydajniejsze.

Jeżeli wszystkie zapewnienia konstruktorów okażą się prawdziwe, to brak pulsu i płaskie EKG będą akceptowalną ceną za takie sztuczne serce.

Źródło: Dvice

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... floppy disc

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać