Nie garb się, jest... UpRight! Gadżet wyprostuje sylwetkę

Stary pomysł w nowych szatach.

Pomysł na gadżet dbający o postawę nie jest nowy. Tyle że UpRight rozszerza znaną już ideę, jego twórcy zadbali bowiem o wsparcie nowych technologii.

Niewidoczny pomocnik

A przy tym jest małym, niewidocznym i komfortowym sprzętem. Mając UpRight na plecach, trudno czuć się nieswojo, bo to przecież drobiazg.

UpRight łączy się ze smartfonem bezprzewodowo, dzięki czemu wszystkie potrzebne informacje związane z sylwetką widoczne są na ekranie tego drugiego. Łatwo sprawdzić, kiedy mieliśmy złą postawę albo od jakiego czasu chodzimy wyprostowani. Aplikacja to także statystyki i analizy oraz możliwość wyznaczania sobie celów.

Najważniejsze są jednak delikatne wibracje, za pomocą których UpRight daje sygnał: uważaj, garbisz się.

Prostuj się

Z jednej strony UpRight to stary pomysł, z drugiej – wykorzystanie smartfona pozwoli kontrolować sylwetkę i śledzić postępy w pracy nad własną postawą. I właśnie dlatego odświeżanie takich gadżetów to strzał w dziesiątkę, bo dzisiaj stać je na więcej.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

A wesprzeć UpRight możecie na stronie Indiegogo. Twórcy potrzebują 70 tys. dol., żeby ruszyć z produkcją. Premiera planowana jest na marzec 2015.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Tado – ochłodzi w upalne dni. Pora na inteligentną... klimatyzację! Chcesz drukować tanio? Weź udział w konkursie - do wygrania 25 drukarek HP! Wsparcie z powietrza! Drony w służbie... motoryzacji! Niwa. Inteligentny ogród kontrolowany za pomocą smartfona Barobot. Domowy barman prosto z Polski! HAARP przestaje istnieć. Iluminaci i reptilianie już go nie potrzebują? Triumf technologii: sparaliżowany kierowca pojedzie w wyścigu Indy 500 Specjalnie dla Gadżetomanii: Coraz doskonalsze maszyny kroczące ze Stajni "Tron" The Bean. Tak wygląda następca myszki? Internet nie zapomina niczego. Prawo do bycia zapomnianym to bzdura Everpurse Mini. Torebka, która naładuje iPhone'a Skylock - inteligentna blokada rowerowa, która ostrzeże przed złodziejem Facebook już nie przyciągnie młodzieży. Czemu? Bo myśli jak staruszek Kupisz autonomiczny samochód? Uważaj, twój robot będzie chciał cię zabić! Szyfrowanie komunikatora Razer Adaro Wireless – wygoda, mobilność i jakość, które uzależniają [test] Kury i Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość dla zwierząt? 10 centymetrów desktopa - co potrafi mini-PC wielkości myszki, czyli Intel NUC Ziemia to za mało – już zaśmiecamy Księżyc! Nawet bez człowieka można stworzyć wysypisko Koniec rwania obrazu w grach i niższe rachunki za prąd - nowy standard w monitorach! DuckDuckGo - warto się zainteresować?

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku