Papierowy aparat zrobi prawdziwe zdjęcia!

Niektóre modele z papieru same w sobie robią spore wrażenie. Ten aparat jest nie tylko pokazem sztuki modelarskiej, ale również potrafi robić prawdziwe zdjęcia. Nareszcie Leica na każdą kieszeń!

Jak daleko może polecieć samolot z papieru?

Szczytem moich możliwości jest złożenie samolotu z papieru, którego awionika i tak pozostawia wiele do życzenia. Pewnie dlatego za każdym razem jestem pod wrażeniem tego, co można zrobić z — wydawałoby się — tak nietrwałego materiału jak papier. Pamiętacie w pełni działający papierowy gramofon albo kartonowego pendrive'a? Do tej kolekcji dołącza ten niezwykły egzemplarz Leiki.

Twórcą nieco tańszej wersji znanego aparatu jest Matthew Nicholson. Ma on na swoim koncie już wiele małych dzieł sztuki stworzonych z papieru — więcej przykładów znajdziecie na jego stronie. Papierowa replika aparatu Leica M3 rzeczywiście może wykonywać zdjęcia, ale jedynie w starym stylu (czyli dzięki kliszy fotograficznej). Przynajmniej tak twierdzi jej twórca.

12 najfajniejszych papierowych samolocików

Już niedługo będzie można przekonać się o tym na własną rękę. Matthew po jakimś czasie do każdego swojego projektu dołącza szablon, który można wydrukować i złożyć samemu. Jeśli jesteście zainteresowani, obserwujcie jego stronę - wedle obietnicy wzór ma być dostępny za kilka tygodni.

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony VAIO YB

Źródło: gizmodo.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?