3D mapping - spektakularne imprezy z Polski [galeria wideo]

3D mapping - spektakularne imprezy z Polski [galeria wideo]

3D mapping - spektakularne imprezy z Polski [galeria wideo]
Paweł Piejko
27.05.2011 16:00, aktualizacja: 11.03.2022 11:35

Wideomapping, zwany także 3D mappingiem, to coraz bardziej popularny sposób na zwiększenie atrakcyjności imprezy (w tym promocji danej marki lub miejsca). W Polsce tego typu akcje są coraz częstsze, ciekawsze i pojawiają się w wielu miejscach kraju, także w mniejszych miastach. Oto 10 znakomitych przykładów 3D mappingu z naszego podwórka.

3D Mapping - Forum Ekonomiczne - Krynica - by Visualsupport

We wrześniu 2010 roku, w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy w Małopolsce, na ścianie Starego Domu Zdrojowego pojawił się widoczny na powyższym filmie 3D mapping. Studio Visual Support z Krakowa miało o tyle ciekawe zadanie, że prezentację oglądało wielu VIP-ów, w tym prezydenci Polski i Ukrainy. Wykorzystano projektor Barco HD30 z jasnością 30 000 ANSI lumenów.

Noc muzeów Wrocław-15.05.2010 (video mapping projection 3D)

W maju 2010 roku na froncie Kamienicy Pod Złotym Słońcem we Wrocławiu, w trakcie Nocy Muzeów, również pojawił się wideomapping. Projekcja została przygotowana przez Krzysztofa Mielczarka, Pawła Belawnego, Grzegorza Osieckiego i Tomasza Szańca dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Akcja miała za zadanie uczcić otwarcie odrestaurowanej Kamienicy Pod Złotym Słońcem i nawiązywała do mieszczącego się w niej Muzeum Pana Tadeusza.

Wieczór Premier - 3D Mapping w Warszawie

O imprezie w trakcie Wieczoru Premier w Warszawie już pisaliśmy, ale nie mogło jej zabraknąć także w tym zestawieniu. Choćby z uwagi na fakt, że produkcję firmował swoim nazwiskiem Tomek Bagiński. Pretekstem do wyświetlenia na ścianach warszawskiego CSW była promocja grawerowanej, zwrotnej butelki Żywca. Temat, podobnie jak w przypadku Manufaktury, dotyczył historii, tyle że w tym przypadku browaru Żywiec.

sylwester 2009/10 mapping w lublinie | n.y.e. video mapping in lublin, poland

Imprezy tego typu gościł także Lublin, czego przykładem może być Sylwester 2010. Wówczas projekcję 3D mappingu przygotowali Aleksander Janas i Paweł Szarzyński, a za muzykę odpowiadał Piotr Kurek. Sprzęt dostarczyła lubelska firma Multimedia Factory, a całość powstała na zlecenie Urzędu Miasta. Projekcję wyświetlono na fasadzie Poczty Głównej w centrum Lublina.

Niezwykły wideomapping we wnętrzu dla ING

Za ten ciekawy przykład wideomappingu o nieco innej formie niż poprzednie odpowiada firma Visual Group, która zajmuje się w zasadzie tylko tym, czyli ciekawymi projekcjami ożywiającymi niecodzienne przestrzenie. Instalacja sprawia naprawdę niesamowite wrażenie i pozwala sądzić, że na mniejszej przestrzeni i we wnętrzu łatwiej o zdecydowanie większą precyzję. Ta projekcja pojawiła się w biurze ING, na ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

Dzika impreza i 3D mapping w stoczni

Oto przykład mappingu 3D mającego na celu promocję konkretnej marki. Twórcy projekcji podjęli próbę ożywienia konkretnego przedmiotu - wprawili w ruch wielką butelkę piwa Desperados. Co ciekawe, aby wykonać tę akcję, musieli zbudować gigantyczną styropianową butelkę, za co odpowiadał scenograf Grzegorz Ziołkowski. Efekt końcowy był naprawdę imponujący. Desperados Wildest Night to impreza z września 2010, która odbyła się w Centrum Stocznia Gdańsk.

Za ten 3D mapping odpowiada firma arbuzz kolektyv.

Łodzianie poznali historię fabryki Poznańskiego

Od zamiany fabryki Izraela Poznańskiego w słynną łódzką Manufakturę minęło już 5 lat i ten fakt uczczono mappingiem 3D na fasadzie jednego z budynków należących do kompleksu. Za akcję odpowiadało kilka film, a produkcją całości zajęło się studio z Warszawy – frameworx.pl.

15 maja tego roku mury dawanej wykańczalni fabryki ożyły i zgromadzeni widzowie ujrzeli skróconą wersję historii tego miejsca. Jak na łódzkie klimaty przystało, w tle rozbrzmiewała „Prząśniczka”.

Promocja PAN-u i samochodów Skody na ścianach Pałacu Staszica

Ta niezwykła projekcja odbyła się we wrześniu 2010 roku. Tym razem ożyły mury Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Widzowie zapoznali się z historią tego miejsca (i nie tylko). Akcja promowała zarówno działania PAN-u, jak i producenta samochodów Skoda Auto Polska, którego dotyczyła część projekcji. Podobnie jak w przypadku mappingu na ścianach Manufaktury, organizacją przedsięwzięcia zajęła się firma frameworx.pl.

Mapping 3D w Rzeszowie

Stolica Podkarpacia także może się pochwalić udaną projekcją 3D mappingu, która miała miejsce w Sylwestra. Miejscem wyświetlenia pokazu były ściany XVI-wiecznego rzeszowskiego Ratusza, które obrosły kwiatami i lodem, potem waliły się i rozsypywały czy mieniły feerią barw. Sponsorem projekcji był koncern PGE, a organizacją zajęła się warszawska agencja Brainshake.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)