Ekstremalny minimalizm, czyli jak żyć mając tylko 15 przedmiotów

Gadżetomaniakowi jak ja, z trudem przychodzi wyobrażenie sobie jak można żyć posiadając tylko 15 rzeczy. Okazuje się jednak, że można, czego najlepszym przykładem jest mężczyzna widoczny na zdjęciu.

Jakie byłoby pierwsze pytanie, które zadalibyście człowiekowi, który prowadzi tak niespotykane życie? Andrew Hyde mówi, że zazwyczaj w pierwszej kolejności ludzie chcą dowiedzieć się czy pierze swoje ubrania i jak wiele par bielizny posiada. Następnie pada pytanie o listę rzeczy, które posiada. Najpierw odpowiemy na drugie pytanie.

1. Plecak Arc’teryx Miura 30
2. Koszula NAU
3. Kurtka przeciwdeszczowa Mammut
4. Koszulka Arc’teryx
5. Szorty do biegania Patagonia
6. Ręcznik Quick Dry
7. Wełniana kurtka NAU
8. Zestaw toaletowy
9. Okulary Smith
10. Portfel
11. MacBook Air
12. iPhone 3GS
13. Oficjalna koszula NAU
14. Jeansy Patagonia
15. Buty do biegania

Łatwo zauważyć, że na liście brakuje takich pozycji jak choćby skarpetki. Andrew tłumaczy jednak, że tak często wymienianych rzeczy, których stratą w ogóle by się nie przejął, w ogóle nie liczy. Nie wyszczególniono również zawartości portfela.

Andrew nie posiada również stałego adresu zameldowania, więc wszelkiego rodzaju meble i inne elementy wystroju wnętrz nie są mu potrzebne. Czy życie, w trakcie którego poranny wybór stroju ogranicza się do tego co jest czyste bywa nudne? Podobno początkowo tak, ale z czasem staje się po prostu mniej skomplikowane i wygodniejsze.

Minimalistyczny rower miejski — koniec z łańcuchami

Nie wiem, czy to bardzo źle, ale więcej przedmiotów mam na samym biurku. Podobno świadczy to o bałaganie w życiu, ale tak uporządkowana egzystencja ja w przypadku bohatera tego tekstu zdecydowanie nie jest dla każdego.

Źródło: Neatorama • http://andrewhy.de/extreme-minimalism/Andrewhy

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?