Nowa forma życia czy życie z kosmosu?

Helis DNA

Helis DNA

Profesor Jonathan Eisen, biolog z University of California, przeglądał próbki materiałów z różnych zakątków świata. Zgromadził je w czasie jachtowej podróży dookoła świata jego kolega, dr Venter. Nie spodziewał się, że odkryje w próbce morskiej wody DNA nieznane biologii.

Zabezpieczenia w McDonald's pokryją złodzieja sztucznym DNA

Odkrycie to nie pasuje do żądnego z  organizmów żyjących na Ziemi. Materiał poddano skomplikowanemu sekwencjonowaniu, podczas którego odnaleziono dwa zmienione geny — RecA i RpoB. W znanych genach nie wykryto tego typu mutacji, a same właściwości tych genów też są inne niż zazwyczaj. Mogą być to co prawda ekstremalnie rzadkie wirusy, ale także… reprezentanci nowej, nieznanej gałęzi drzewa życia.

DNA

Osobisty lek na raka dzięki superczułemu laserowi

Nie można tłumaczyć tego odkrycia skażeniem spowodowanym przez Fukushimę czy erupcją islandzkiego wulkanu. Doktor Venter opływał glob w latach 2003–2007 i to z tych czasów pochodzi próbka, w której znaleziono tajemnicze DNA. Oczywiście już pojawiły się spekulacje, czy nie jest to aby reprezentant obcej formy życia.

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację