Toshiba szykuje następcę Folio 100. Będzie hit?

Tablet Toshiby

Tablet Toshiby

Już na wiosnę 2011 Toshiba planuje wprowadzenie nowego tabletu, który pod kilkoma względami będzie wyróżniał się na tle konkurencji. Jednak czy to wystarczy, by sięgnąć do kieszeni potencjalnych klientów?

Nowość japońskiego producenta ma 10,1" ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z technologią Adaptive Display, która w połączeniu z czujnikiem światła dostosowuje kolory i jasność podświetlenia w celu uzyskania jak najlepszej jakości obrazu. Tablet jest oparty na platformie Nvidia Tegra 2, w skład której wchodzą m.in. dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 (1 GHz) i wydajny chip graficzny.

Tablet Toshiby

Na pokładzie znalazły się moduły WiFi, Bluetooth i GPS, czytnik kart pamięci, akcelerometr, żyroskop, cyfrowy kompas i głośniki stereo. Nie zabrakło 2-megapikselowej kamerki przedniej, 5-megapikselowej kamery tylnej i możliwości nagrywania filmów w 720p. Do tego dochodzi zestaw interfejsów, w tym pełnowymiarowy port USB, mini USB oraz wyjście HDMI.

Tablet Toshiby

Co ciekawe, antypoślizgową, tylną pokrywę EasyGrip oraz akumulator będzie można wymienić. Moim zdaniem jest to dobry pomysł — wymienne panele tylne będą dostępne w różnych kolorach, co zwiększa możliwości personalizacji, zaś możliwość zastąpienia zużytego akumulatora nowym znacząco przedłuży żywot urządzenia.

Tablet Toshiby

Tablet Toshiby będzie działać pod kontrolą systemu Google Android 3.0 (Honeycomb). Użytkownik otrzyma dostęp do sklepu z aplikacjami Toshiba Places. Na razie nie ujawniono ceny urządzenia.

Zobacz również: GoPro 3D

Źródło: ToshibaTechConnect Magazine

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot