Zmieniaj film własnymi myślami

Takie filmy, jak "Incepcja" czy "Władcy umysłów", chyba mocno podziałały na wyobraźnię projektantów nowych gadżetów. NeuroSky i Triete Labs proponują chociażby zmianę oglądanego filmu za pomocą własnych myśli.

System MyndPlay miałby wykorzystywać zestaw Mindwave odczytujący aktywność ludzkiego mózgu oraz specjalnie przygotowany odtwarzacz wideo. Połączenie tych dwóch systemów pozwoliłoby na dostosowywanie oglądanego filmu do naszego humoru. Specjalnie zaprojektowany film sprzężony z systemem mógłby się zmieniać w zależności od aktywności naszego umysłu. Twórcy proponują chociażby zabawę w egzorcystę. W filmie "Paranormal Mynd" widz musiałby mocno skupiać się na przeprowadzanych egzorcyzmach. Jeśli nie robiłby tego dostatecznie silnie, to opętana kobieta widoczna na ekranie nie przeżyłaby sceny.

Możliwości są oczywiście nieograniczone: unikanie kul przez bohatera, ucieczka przed napastnikiem, wygrana bójka. Wszystko w filmie mogłoby zależeć od naszego poziomu skupienia. Producent zamierza sprzedawać zestaw sprzętu za około 100 dolarów, a następnie handlować filmami krótkometrażowymi za 0,49–1,99 dolara. Autorzy strony Engadget mieli okazję pobawić się tym sprzętem na targach GDC 2011.

Za pomocą tego urządzenia można kontrolować wynik sceny, ale całość nie działa tak, jakbyś tego oczekiwał. Technologia NeuroSky wykrywa tylko ograniczone stany koncentracji i odprężenia. Nie możesz "nakazać" filmowi, by podążał wybraną przez ciebie ścieżką.

Pomysł interesujący, ale czuję, że może okazać się tylko ciekawostką podobną do pryskającego w twarz widza kina 5D. Chociaż z drugiej strony to samo mówiło się przez lata o obrazie 3D, a spójrzcie, co dzieje się teraz na rynku.

Źródło: engadget

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?