Fabryka LG robi OLED... ale do podświetlania LCD

W zeszłym tygodniu wspominałem na Multi-blogu o nowej linii produkcyjnej LG, na której mają powstawać duże panele OLED. Informacja okazała się tylko częściowo prawdziwa.

Okazuje się, że koreański producent rzeczywiście uruchamia linię produkcyjną ósmej generacji, na której będzie produkował szklane substraty pod panele OLED. Producent stworzy 24 000 tafli miesięcznie lub — jak kto woli — 75 000 telewizorów o przekątnych 55 cali (w planach są też wersje 31-calowe). Sęk w tym, że nie będą to panele OLED.

Okazuje się, że będą to w istocie białe OLED-y z kolorowymi filtrami lub panele LCD z podświetlaniem OLED — pisze OLED-info. Nie będą to "prawdziwe" telewizory OLED, w których każdy piksel składa się z trzech subpikseli RGB.


Mimo to zapowiada się ciekawie. Panele LCD z podświetlaniem OLED mogą oferować lepszą jasność i kontrast niż LCD LED. Wspomniany serwis zwraca też uwagę, że tak duże substraty OLED (tafle o wymiarach 2200 x 2500 mm) mogą posłużyć do stworzenia paneli oświetleniowych na bazie nowej technologii.

Źródło: Multi-blog

Zobacz również: Historia telewizorów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?