Nowa technologia pomoże stworzyć superbaterię dla OLED

Naukowcy z Koreańskiego Instytutu Zaawansowanych Nauk i Technologii (KAIST) pracują nad niezwykłym wynalazkiem. Dzięki zastosowaniu grafenu chcą stworzyć wyginającą się baterię, która byłaby montowana wraz z giętkimi ekranami OLED. Jej żywotność miałaby być o wiele większa niż innych.

Owalny OLED [wideo]

Sekret kryje się w materiale katodowym (V2O5), który "wzrastał" na arkuszu grafenu. Rozwiązanie może znaleźć także zastosowanie w komórkach na baterie słoneczne. Prace są już na dość zaawansowanym etapie i możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat elastycznych baterii jeszcze w tym roku. Jeśli weszłyby do produkcji, może to oznaczać początek nowej ery w technologii. W połączeniu z mało rozpowszechnionym, giętkim OLED-em to prawdziwe rozwiązanie XXI wieku!

Źródło: oled-info.com

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?