Mindflex Duel pozwoli sprawdzić, kto „mocniej myśli” [wideo]

Pamiętacie zabawkę firmy Mattel — Mindflex? Gra pozwalała na sterowanie kulką za pomocą fal mózgowych. Teraz znany producent zabawek wypuścił na rynek urządzenie, które umożliwi skonfrontowanie mocy naszego umysłu z innymi osobami.

Za dużo myślisz? Mindflex porazi Cię prądem [wideo]

Rozpoczęcie zabawy nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Wystarczy nałożyć opaskę odczytującą aktywność fal mózgowych, włączyć grę i zacząć się koncentrować.

Koncentracja jest najistotniejszą częścią zabawy z Mindflex Duel. Podczas testowania gry okazało się, że zwykle recytowanie alfabetu w myślach jest najskuteczniejszą drogą do wygranej. Nie musowo skupiać się na niczym szczególnym, ważne, by robić to nieprzerwanie.

Musze przyznać, że choć zabawka jest ciekawa (szczególnie wersja z torem przeszkód), to rozczarowała mnie informacja o tej koncentracyjnej dowolności. Gdyby wygrana wymagała szybkich zmian obiektu koncentracji, zabawa byłaby dużo ciekawsza. Jeżeli twórcy zabawki wprowadziliby taką funkcję, to chętnie wydałbym na Mindflex Duel 100 dolarów. Właśnie tyle będzie kosztowało urządzenie w sierpniu, kiedy trafi do sklepów.

Źródło: Dvice

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?