Najsłynniejsze wideomemy w polskiej Sieci [TOP 10]

Najsłynniejsze wideomemy w polskiej Sieci [TOP 10]

Hasta la vista, baby! - Ale o co chodzi? (Fot. Dlickr/gaudiramone/Lic. CC by-sa)
Hasta la vista, baby! - Ale o co chodzi? (Fot. Dlickr/gaudiramone/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik
06.02.2011 11:51, aktualizacja: 14.01.2022 13:54

Bez znajomości memów trudno funkcjonować we współczesnym świecie - brak kontekstu utrudnia pojęcie rzeczywistego znaczenia. Jakie memy, bazujące na filmach z YouTube, należą do najbardziej kultowych?

Ale urwał

[/url]

Na początku 2010 roku jedna z oblodzonych, szczecińskich dróg zamieniła się w zjeżdżalnię dla samochodów. Seria filmów pokazuje, jak kolejne auta w niekontrolowany sposób zsuwają się z górki, uderzając o siebie.

Kwintesencją filmu są nagrane wypowiedzi gapiów, którzy wiedząc o czekającej na kierowców pułapce, niecierpliwie wypatrują kolejnych kolizji. Usłyszeć „Ale urwał!” w oryginale – bezcenne ;).

Prezentowany film jest najsłynniejszym z serii, jednak w Sieci można znaleźć również jego pozostałe części.

Krzysztof Kononowicz

[/url]

Niedoszły prezydent Białegostoku i Polski to w gruncie rzeczy ofiara sieciowych szyderców i mediów, które podsycają jego wyobrażenia o własnym znaczeniu i możliwościach.

Oderwany od rzeczywistości kierowca z Białegostoku przeszedł do legendy głównie za sprawą swojego pierwszego filmu – spotu wyborczego, w którym ubrany w turecki sweter prezentuje rozwiązania najważniejszych problemów miasta.

Sława Krzysztofa Kononowicza wyszła daleko poza Sieć. U szczytu był zapraszany do programów telewizyjnych, zagrał również epizodyczną rolę prokuratora w filmie „Ciacho”.

Jestem Hardkorem!

[/url]

Do legendy przeszedł wyczyn bohatera tego filmu, który wspinając się po „od Internetu”, czyli kablu sieciowym, dotarł na wysokość drugiego piętra.

Komizmu całej sytuacji dodają komentarze oburzonej mieszkanki bloku, obawiającej się nie tyle o życie domorosłego kaskadera, co o dostęp do Sieci.

Fot. Imageshack.us
Fot. Imageshack.us

Niebezpieczny wygłup doczekał się wielu naśladowców, a całe zdarzenie stało się inspiracją do powstania różnych filmów i grafik.

Forfiter

[/url]

Forfiter to czterostopowy aligator, określany przez Polaka z Illinois również mianem „predatora”.

Wszystko zaczęło się ,gdy jeden z naszych rodaków – sądząc po akcencie i słownictwie, długo mieszkający w USA, wybrał się pewnego razu na kajakową wycieczkę. Jedną z jej atrakcji miało być dokarmianie aligatora „czikenem”, jednak drapieżny gad zachował się nie do końca tak, jak oczekiwał autor filmu.

Cała sytuacja została sparodiowana m.in. przez znanego w Sieci twórcę – CeZika, a forfiter zyskał popularność również poza Siecią – Forfiterem został nazwany krokodyl w warszawskim ZOO, adoptowany przez jedną z agencji reklamowych.

Hardcorowy koksu

[/url]

Robert Burneika to mieszkający w USA kulturysta litewskiego pochodzenia. Specyficzną polszczyzną reklamuje suplementy i udziela porad jak trenować. Z potężną posturą Roberta kontrastuje jego ogromny dystans do siebie i pozytywny stosunek do świata.

Fenomen hardcorowego koksa – bo tak nazwany został Robert – ma zaledwie kilka miesięcy, ale termin „rakiet fjuel” zdążył już zadomowić się w potocznej polszczyźnie.

Wypowiedzi Roberta sparodiował raper Tede, wypuszczając przy okazji na rynek serię ubrań pod nazwą „Rakiet Fjuel”. Zaczepki rapera spotkały się z żartobliwą odpowiedzią Roberta.

Behemoth - Decade Ov Therion

[/url]

O czym śpiewają deathmetalowi wokaliści? Z reguły widzą to tylko ich fani, wczytujący się w teksty utworów wydrukowane w książeczkach, dołączanych do płyt CD.

Może jednak prawda jest dużo bardziej banalna? Film przedstawia próbę tłumaczenia „ze słuchu” utworu "Decade of Therion". Alternatywna wersja przypadła do gustu zarówno fanom Behemotha, jak i samemu zespołowi, który często wykonuje ją na swoich koncertach.

Cygan

[/url]

Popularny Cygan to kwintesencja rozczarowań tych Polaków, którzy po przepracowaniu kilkudziesięciu lat w gospodarce centralnie planowanej nie potrafią odnaleźć się w warunkach wolnego rynku.

Jego komentarze do polskiej rzeczywistości zagościły na koszulkach i na stałe weszły do słownika codziennie używanych zwrotów, a sam elektryk wysokich napięć stał się postacią powszechnie rozpoznawaną.

Jedziemy ! Dawaj Malina!

[/url]

Autostrada, służbowy samochód, służbowe paliwo i pięciu chłopaków. Korzystając z braku kagańca w postaci kosztów podróży młodzi ludzie wyciskają z samochodu pełnię możliwości.

Relacja z podróży pojawiła się po raz pierwszy w portalu Sadistic, jednak szybko zyskała popularność w innych zakątkach Sieci. Kwintesencją filmu są komentarze jadących i niespodziewane zakończenie.

SONDA

[/url]

Do czego może prowadzić – pozornie nieszkodliwa – sonda uliczna? Jak się okazuje niewiele trzeba, by sympatycznie wyglądający, kulturalny pan zaczął wyrzucać z siebie swoje żale.

A z innej beczki – to fascynujące, jak wielkie emocje może budzić coś tak abstrakcyjnego, jak rozgrywki personalne w warszawskim Klubie Księgarza.

Oksana

[/url]

Kultowy film w którym wypowiada się wielbicielka dyskotek, chłopaków i „ogólnie takich takich” ;). Pozory mogą jednak mylić – największą pasją Oksany jest nauka.

Oksana przeszła do legendy długo wcześniej, niż polski rynek rozrywki opanowały osobliwości w stylu Jolanty Rutowicz.

Sprytna dziennikarka zdołała ponadto namówić dziewczynę, by rękami zaprezentowała taniec krasnali ogrodowych. Trudno o lepszy film na poprawę nastroju – w porównaniu z jego bohaterką każdy internauta może poczuć się jak tytan intelektu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)