Comfortable – stolik, który daje komfort [test]

Comfortable – stolik, który daje komfort [test]

Comfortable 15
Comfortable 15
Paweł Piejko
21.01.2011 12:09

Stolik pod laptopa to taki przedmiot, który docenia się dopiero wtedy, gdy stanie się jego właścicielem. Wówczas dość szybko uznaje się, że korzystanie z laptopa w łóżku, trzymając go na kolanach i na stoliku, różni się diametralnie, a komfort jest nieporównywalny.

Stolik pod laptopa to taki przedmiot, który docenia się dopiero wtedy, gdy stanie się jego właścicielem. Wówczas dość szybko uznaje się, że korzystanie z laptopa w łóżku, trzymając go na kolanach i na stoliku, różni się diametralnie, a komfort jest nieporównywalny.

Dla kogo jest ten stolik?

Jako wieloletni mieszkaniec akademika żałuję, że wówczas nie posiadałem specjalnego stolika pod laptopa. Ale czasy były inne, laptopy kosztowały od 4 tys. wzwyż, a po takim wydatku mało kto myślał jeszcze o dalszych akcesoriach. A zatem studenci to pierwsza grupa odbiorców. Z zalet stolika pod laptopa skorzystają również wszyscy ci, którzy nie przygotowali w swoim domu lub mieszkaniu specjalnego miejsca na komputer. I wreszcie ostatnia grupa, czyli osoby, które po prostu lubią używać laptopa, leżąc na łóżku.

Comfortable 15
Comfortable 15

W moje ręce wpadł stolik Comfortable 15. Owszem, nie jest to może jakaś wielka nowość (na rynku co najmniej od 2 lat), ale ponieważ mamy 2 takie stoliki do wręczenia naszym czytelnikom, pokusiłem się o krótki test produktu.

Wymiary i jakość wykonania

Firma przysłała do testu stolik w kolorze „wiśnia”, z wygrawerowanym logo Gadżetomanii. Spośród powszechnych, tanich mebli z rozmaitych płyt stolik wyróżnia to, że powstał z litego drewna. Jest więc dość ciężki jak na swoje niewielkie wymiary (2,8 kg), ale dzięki temu stabilny - w końcu będzie stawiany na niestabilnym podłożu, czyli głównie na łóżku. Na stoliku stawiałem laptopy ważące od 2 do 3 kg i nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością.

Nic nie skrzypi, w konstrukcji nic się nie rusza, metalowe śruby trzymają mocno, nóżki i zawiasy są bardzo solidne, a zastosowane deski stosunkowo grube – to pierwsze wrażenie, które wywiera na użytkowniku Comfortable 15. Niewątpliwie mają na to wpływ wcześniejsze doświadczenia użytkownika z meblami z IKEI…

Comfortable 15
Comfortable 15

Stolika nie trzeba samodzielnie skręcać - jak wiele kupowanych dzisiaj mebli - i może również dlatego jest tak stabilny i solidny. Po wyjęciu z tekturowego pudła (wówczas rozejdzie się fajny zapach świeżego drewna) wystarczy wyprostować mu nóżki. Są one wzmocnione dwiema poprzeczkami, w mojej wersji umieszczonymi u dołu. Po ok. 2 tygodniach używania stolika po parę godzin dziennie nie zauważyłem żadnych luzów.

Trudno narzekać na wymiary, bo firma oferuje ich dopasowanie. Wysokość 28,3 cm w Comfortable 15 jest dla mnie odpowiednia. Pod stolik ustawiony na łóżku można nawet ostrożnie wsunąć nogi bez podnoszenia go. Jednocześnie nie jest zbyt wysoki do pracy, chociaż człowiek o nieco słuszniejszych gabarytach niż ja mógłby się pod nim nie zmieścić. Niewątpliwie producent powinien zrobić choć jeden stolik z mechanizmem regulowania wysokości nóżek.

Słowo należy się także jakości wykonania grawerowania – naprawdę ciężko tu cokolwiek zarzucić, a wiem, że logo nie było rzeczą prostą do umieszczenia w drewnie. Aby dostrzec jakiekolwiek niedoróbki, trzeba przyjrzeć się z bliska.

Czy design jest „comfortable”?

Ok. 3/4 blatu stolika można podnieść i ustawić pod kątem na metalowej podpórce, która ma 4 poziomy ustawienia wysokości. Pozostała część, na której grawerowane są napisy, to miejsce na myszkę. I znów – dla mnie jego wielkość jest optymalna, ale ktoś z dużymi dłońmi (lub bardzo dużą myszką…) być może miałby problem. Samo miejsce na laptopa ma ok. 38,5 cm szerokości i – jak nazwa stolika wskazuje – laptop z ekranem ok. 15’’ (lub mniej) zmieści się bez problemu. Na większe komputery Comfortable oferuje inne stoliki.

Comfortable - podpórka
Comfortable - podpórka

Przy krawędzi blatu zamieszczono drewniane zabezpieczenie przed ześlizgiwaniem się laptopa. I tu drobny minus – część laptopów ma wejścia na słuchawki i mikrofon lub slot na karty pamięci właśnie w tym miejscu i wspomniane zabezpieczenie je zakrywa. O tym trzeba pomyśleć, zamawiając stolik, gdyż zamiast jednego zabezpieczenia na środku, można mieć dwa po bokach.

Comfortable 15
Comfortable 15

Ciekawym dodatkiem jest niewielka szufladka, która znajduje się po prawej stronie. Istnieje możliwość umieszczenia na szufladce dołączonej drewnianej podstawk na kubek. Użyteczność samej szufladki jest jednak niewielka - ma ok. 2,5 cm głębokości, można do niej ewentualnie włożyć długopis, czy komórkę (tylko po co?), myszka już się nie zmieści. Wspomnianej podstawki na kubek także nie włoży się do szufladki, trzeba po prostu pamiętać, gdzie jest, lub pogodzić się z wiecznie wysuniętą szufladką. Sama szufladka i podstawka na kubek to akcesoria opcjonalne, można zamówić stolik bez nich.

Comfortable 15
Comfortable 15

Wrażenia końcowe i ogólne

Cóż, nie wyobrażam sobie codziennej pracy w innym środowisku niż wygodny fotel i spore biurko. Dlatego ten stolik służył mi wyłącznie jako dodatek. Mieszkańcy małych mieszkań i akademików mogą korzystać z niego nieco częściej - to zapewne lepsze rozwiązanie niż trzymanie grzejącego się, ciężkiego laptopa na kolanach. Na uwagę zasługuje szeroka gama modyfikacji stolika oferowanych przez Comfortable - od koloru drewna, przez grawerowanie dowolnych napisów, aż po wersję dla leworęcznych (blat na myszkę jest wówczas po lewej).

Więcej o stolikach do laptopa na stronie: comfortable.pl. Comfortable 15 kosztuje 129 zł.

No i na stoliku spokojnie można zjeść śniadanie :)

PS Dzisiaj o 20 zostanie opublikowany post z konkursem, w którym 2 takie stoliki będą do wygrania. Z góry zapraszam wszystkich do udziału!

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/comfortable2.jpg)

Stolik do testu i konkursu otrzymaliśmy dzięki uprzejmości producenta, firmy Comfortable Sp. z o.o.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)