Nie tylko Ebola, czyli 14 niebanalnych filmów o epidemiach. Co wykończy ludzkość?

Od kliku dni media donoszą o zagrożeniu, związanym z wirusem Ebola. Co nam grozi? Kino od dawna zna odpowiedź na to pytanie, racząc nas sugestywnymi obrazami pandemii i chaosu, wywołanego infekcjami. Czego możemy się spodziewać? Oto kilka najciekawszych odpowiedzi, udzielonych nam przez X muzę. Jaki film dopisalibyście do tej listy?

Ten artykuł ma 14 stron:

UWAGA! Dawkowane z umiarem, ale jednak: SPOILERY!

Ludzkie dzieci (Children of Men)

Rok: 2006
Reżyser: Alfonso Cuarón

Dlaczego warto obejrzeć?

Zanim pan Cuarón zabrał się za „Grawitację”, trenował długie, pełne akcji i pozbawione cięć ujęcia w znacznie mniej sterylnych warunkach. „Ludzkie dzieci” przedstawia niedaleką przyszłość, w której świat ogarnęła epidemia bezpłodności, ostoją cywilizacji pozostaje Wielka Brytania, a pokój i dobro znajdują personifikację w postaci starego hipisa, który w leśnej chatce opiekuje się sparaliżowaną żoną, pali ziółka i słucha dobrej muzyki. Kapitalne ujęcia, przekonujący obraz starzejącego się świata bez przyszłości i banalna, ale trafna konstatacja, że bez kolejnego pokolenia wszystko, co stworzyła ludzkość nagle staje się zupełnie bezwartościowe.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy gracze mają większą wiedzę niż gimnazjaliści

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Tak zmieniało się kino! 100 lat efektów specjalnych w jednym filmie Wszystko może być sztuką. Post z 4chana sprzedany za 90 tys. dolarów! Ludzka głupota nie zna granic. Zwierzaki są porzucane, bo źle wyglądają na słitfociach Tego warto posłuchać! Muzyka z Mortal Kombat zagrana na stacjach dysków Kichanie w zwolnionym tempie. Zadziwiające, piękne czy obrzydliwe? Przestaniecie oddychać z wrażenia. Niesamowity skok z dachu w wykonaniu profesjonalisty CaseCam - obudowa, dzięki której powstanie idealne selfie. Uśmiechnij się! To najlepsze czasy dla muzyków. Jeśli uważasz inaczej, to z tobą jest coś nie tak TVP ma rację! 70 sekund ciszy w Sieci i TV dla Powstańców - zbędny populizm Oceniamy ludzi po wyglądzie? Jak zareaguje hipster, gdy ktoś uzna go za bezdomnego? 7 dni konsumpcji. Niezwykłe zdjęcia pokazują, ile śmieci produkujemy każdego tygodnia 9 wypadków z dronami. Kompromitacja wojska, atak ptaków i znokautowana panna młoda Polscy gracze przywłaszczyli “Polskę Walczącą”. Kim wy jesteście, żeby z tego symbolu korzystać?! Ojciec roku! Córka chciała być księżniczką, więc założył w Afryce własne państwo To nie zawodowy fotograf, to 15-latek. Poznajcie nową gwiazdę Instagrama 10 gier z Biedronki, które musisz kupić! Profesor Layton i Zaawansowane Technologie Gry, komiksy i klocki z historią - to żaden skandal. W ten sposób promuje się pamięć o Powstaniu Warszawskim GOG.com popełnia błąd i rozdaje gry za darmo, ale gracze wcale ich nie chcą! Maszyny do pisania wracają do łask! Regres technologiczny powstrzyma podsłuchujących? Bądźmy poważni! Gry konsolowe w Biedronce. Świetna okazja i... zła wiadomość - tytuły na PS3/Xboksa 360 sprzedają się w Polsce fatalnie! Polska promuje się na portalu pełnym słodkich kotków. Ale czy to dobra promocja?