Cyberparenting: dzieciaki i nowe technologie na Gadżetomanii

Cyberparenting to wspólny projekt serwisu Parenting.pl i Gadżetomanii. Spodoba się przede wszystkim wszystkim rodzicom!

Witajcie, rodzice!

Życie powoli, ale konsekwentnie przenosi się do cyberprzestrzeni. Pokolenie dzisiejszych rodziców kilkulatków wchodziło w świat gier komputerowych w sposób naturalny już jako nastolatki. Dzisiejsi trzydziestolatkowie jak przez mgłę, ale jeszcze pamiętają świat bez Internetu i telefonów komórkowych. Ich dzieci być może będą umiały sobie wyobrazić świat bez mediów społecznościowych, ale ci, którzy przychodzą na świat teraz, nie zrozumieją, co znaczyły dla ich rodziców spotkania przy trzepaku.

Gadżetomania dla małych i dużych

Tymi słowami zachęcał do lektury dział Cyberparenting portalu Parenting.pl. Redakcja Gadżetomanii wspomagała go merytorycznie od miesięcy.

Od dziś artykuły z jego archiwum przeczytacie także na łamach Gadżetomanii. Dowiecie się, jakie gry są dobre dla dzieci, czego nie powinny robić w Internecie, jakie są pozytywne aspekty grania, a na co uważać.

Zaczęliśmy uzupełniać archiwum, wkrótce pojawią się też nowe teksty. Większość zagadnień pozostała aktualna - mamy nadzieję, że artykuły się Wam przydadzą, zachęcamy również do dyskusji.

Autorami tekstów są rodzice, a jednocześnie fachowcy w temacie nowych technologii i gier, choćby znani Wam (także z Gadżetomanii): Jakub Kowalski z 11bit studios (prowadzi też Zagraceni.pl) czy Tomek Kreczmar, wieloletni szef pasma programowego Hyper+ (udziela się również na CyberTata.pl). Ja miałem przyjemność przez kilka lat pracować w czasopiśmie "Gry dla Dzieci", więc również napisałem kilka tekstów.

Zapraszam do czytania i komentowania:

Cyberparenting na Gadżetomania.pl

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Cud? Nie, technologia Po co dzieciom tablety? Drony dostarczające przesyłki Amazonu w 30 minut? Pewnie, że chcę! Litecoin - cyfrowa waluta, która zyskuje na wartości szybciej niż bitcoin Eyes-On Glasses – rozszerzona rzeczywistość na coś się przydaje. W końcu! MOSS – niesamowite klocki, dzięki którym zbudujesz własnego robota Najlepszy telewizor do gier Niuch, niuch – gry i filmy do odczuwania nosem Zamiast pracy – pożyczka. Nie daj się nabrać na atrakcyjne ogłoszenia o pracę Marsze śmierci dla każdego "Jesteśmy robotami". Praca w Amazonie podwyższa ryzyko choroby psychicznej Coin zastąpi cały portfel? Nie w tak nowoczesnym kraju jak Polska! Jeździłam pralką – Nissan Leaf Unia Europejska: Internet tańszy niż Polska mają... prawie wszyscy Czym jest gifoskop? Można już przesyłać smak przez Internet Prywatność może być anomalią? Winamp - koniec legendy Opanuj strach, bo przegrasz. Rewolucja w grach! Kultowe programy telewizyjne o komputerach Bill Gates przechytrzył Steve'a Jobsa Polak odtworzył mechanizm Leonarda da Vinci Oto nowa Gadżetomania! Cała prawda o piractwie