23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki

Niektórzy wynalazcy mieli wyjątkowego pecha. Choć udało się im zbudować lub wynaleźć coś wyjątkowego, to ponieśli śmierć, zabici przez własne dzieło. Kto należy do tej grupy i w jaki sposób zginął?

Ten artykuł ma 8 stron:

Henry Smolinski (1933–1973)

Konstruktor latającego samochodu AVE Mizar, będącego nietypową hybrydą Cessny i Forda Pinto.Machina prezentowała się interesująco, jednak podczas jednego z testowych lotów skrzydła odpadły, a w katastrofie zginęli obaj twórcy tego wehikułu — Hal Blake i Henry Smolinski.

Harry Daghlian (1921–1945)

Jeden z fizyków, pracujących nad bombą atomową w ramach Projektu Manhattan. Zginął w wyniku napromieniowania podczas eksperymentu, związanego ze sprawdzaniem masy krytycznej plutonu.

Franz Reichelt (1879–1912)

Austriacki krawiec zaprojektował połączenie spadochronu i płaszcza, które miało zapewnić bezpieczny skok z dużej wysokości. Zginął podczas testowego skoku z Wieży Eiffla.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... floppy disc

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Na żywo! Polski satelita BRITE-PL Heweliusz w drodze na orbitę Technologiczne mity. „Lucy” kłamie, czyli nie wykorzystujemy tylko 10 proc. mózgu! Na pohybel rozumowi czyli księżycowe teorie spiskowe. Program Apollo to wielkie oszustwo? Wyposażenie żołnierzy od 1066 do 2014 roku. Z jakim sprzętem wyruszano do walki? Niezwykły eksperyment. Kot zawsze spada na cztery łapy, ale co zrobi w stanie nieważkości? GoPro i medycyna, czyli wymiana kolana z bardzo bliska. Nie dla wrażliwych! Sztuczna inteligencja groźniejsza od bomby atomowej! – ostrzega Elon Musk. Dlaczego? Jak odróżnić poważnych naukowców od celebrytów nauki? Pomoże Kardashian Index! Ile waży miliard samochodów? Świetna animacja objaśnia skalę współczesnej motoryzacji Paczka czipsów jako narzędzie inwigilacji. Wystarczy sfilmować mikrodrgania Fascynująca animacja pokazuje, jak przez wieki przemieszczali się ludzie Projekt Perlan – szybowiec poleci wyżej od samolotów. Osiągnie pułap 30 tys. metrów! Korekcyjny ekran zamiast okularów. Telewizor dopasuje się do wady wzroku Rozmowa kwalifikacyjna z awatarem? To nie SF, tylko zalecenie tajnych służb! Darmowa energia? Zamiast wyrzucać jedzenie, supermarket przerabia je na prąd Jak zmieni się Ziemia po konflikcie nuklearnym? Intrygujące wyniki symulacji Dwa dodatkowe palce dla ludzkiej dłoni. Robotyka przekracza bariery ewolucji

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać