Kto by pomyślał, że produkcja kredek świecowych może wyglądać tak fajnie? [wideo]

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają kredki świecowe? Jeżeli tak, to oglądając nagranie zamieszczone w dalszej części wpisu, zaspokoicie swoją ciekawość. Informacje na temat produkcji pozornie zwykłych przedmiotów mogą być bardzo interesujące.

Tak właśnie jest w tym przypadku. Wiedzieliście na przykład, że najlepiej sprzedające się opakowania zawierają 16 lub 24 kredki świecowe, a w fabryce, w której kręcono powyższy film, co godzinę powstaje 30 000 kredek? Niepotrzebne informacje? Możliwe, ale wcale nie są przez to mniej ciekawe.

Kołysanka dla technogeeków [wideo]

Scena z kredkami świecowymi na taśmie produkcyjnej towarzyszyła jakiemuś programowi emitowanemu w polskiej TV we wczesnych latach 90. Pamiętacie może, o jaki tytuł chodziło? Po obejrzeniu nagrania z fabryki kredek to pytanie nie daje mi spokoju.

Źródło: Neatorama

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?