Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nóż ButterUp rozwiązuje problem z twardym masłem!

Twórcy ButterUp zebrali na portalu Kickstarter ponad dwieście tysięcy australijskich dolarów. I wcale mnie to nie dziwi.

Twarde, zimne masło to jeden z problemów każdego “kucharza”. Australijczycy wreszcie wpadli na pomysł, jak tę skomplikowaną sytuację rozwiązać.

ButterUp zamiast maselniczki

Okazuje się, że nie było to trudne zadanie. Wystarczyło stworzyć nóż ze specjalnymi “ząbkami”, który działa jak tarka. Jak widać, nie ma problemu ze zebraniem masła i rozsmarowaniem po kanapce. Nie ma grudek i zbyt grubych warstw.

Proste? Banalne. I to kolejny dowód na to, że właśnie takie niepozorne pomysły są najlepsze. Twórcy na swoim koncie mają już prawie 227 tysięcy australijskich dolarów, czyli prawie 669 tysięcy złotych!

Suma imponuje tym bardziej, jeśli spojrzymy, ile autorzy potrzebowali - zaledwie 38 tysięcy dolarów. Już mają dużo więcej, a zbiórka trwać będzie jeszcze przez 10 dni.

Proste rozwiązania są najlepsze

A to pomysł, na który teoretycznie wpaść mógł każdy. Szansa przeszła koło nosa, ale pocieszać możemy się tym, że skorzystamy z naprawdę wygodnego i przydatnego noża. Tym bardziej że nie kosztuje wiele — wystarczy 35 zł, by w marcu cieszyć się masłem bez grudek.

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Może to będzie wskazówką dla twórców, którzy zajmują się bezmyślnym kopiowaniem popularnych projektów. Zamiast “ściągać” - pomyśleć nad udoskonaleniem tradycyjnych urządzeń. Można na tym zarobić i naprawdę ułatwić życie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Unitra SD-20 – pewna jakość w dobrej cenie? Bez sentymentów [test] Wakacje przedłużone o dwa tygodnie? Nie dajcie się nabrać, to kolejny przekręt Aparat jak butelka perfum. Idealny prezent dla kobiet! Gry (i praca) w 4K – czy jesteśmy (już) na to gotowi? Idealny gadżet dla szpiega: okulary OTP-GL300C z wbudowaną kamerą Nawet PKP nas podsłuchuje! Nie, nie dla naszego bezpieczeństwa Oszuści naciągają na pracę. Podasz im dane, wezmą na Ciebie kredyt SharkStopper - postrach rekinów. Bezpieczne nurkowanie w każdym miejscu na świecie 605 km/h! Tak jeździ Shockwave - najszybsza ciężarówka świata Uwaga na telefony ws. kuriera, którego nie zamawialiście. To nowa sztuczka naciągaczy “A może by tak wszystko rzucić…”. Nadchodzi era offline - kolejne wielkie oszustwo Noke - kłódka nowej generacji. Wyrzućcie klucze, nie będą już więcej potrzebne! Street View Trekker – jakie miejsca odwiedził w Polsce fotograficzny plecak Google’a? Clockety - zegarowy rzutnik. Wstajesz i wiesz, która godzina W latach 90. wymyślił wyskakujące okna, teraz przeprasza. Przyjmujecie przeprosiny? Acer Aspire V Nitro - wysoka jakość i wydajność na każdą kieszeń?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot