Prezenty ślubne - pomysłowe naczynia i porcelana

Kieliszki

Kieliszki

Czy naczynia mogą stanowić naprawdę oryginalny prezent ślubny? Wydaje się to niemożliwe — w końcu kieliszki i talerze to co drugi prezent. A jednak! Jeśli się mocno postarać, można znaleźć całkiem nietuzinkowe ceramiczne, szklane bądź porcelanowe prezenty. Oto efekty naszych poszukiwań.

Zestaw dla fanów street artu

New York Delft

Ten inspirowany sztuką street artu zestaw New York Delft z pewnością zaskoczy każdego nowożeńca. Zachowane w tradycyjnej biało-niebieskiej kolorystyce filiżanki i talerze sprawiają wrażenie tradycyjnej holenderskiej ceramiki z Delft. Zdobią je jednak nie wizerunki roślin i wiatraków, a… radiowozu, śmieciarki czy budki z hot-dogami oraz graffiti. Doskonały prezent dla fanów Banksy’ego, zwłaszcza w komplecie z filmem "Exit through the gift shop".

Prezent ślubny złożony z 5 sztuk to koszt rzędu 100 dolarów.

Prezent ślubny dla miłośników stylu vintage

Love Bug Set

Bardziej oldschoolową wersję takiego zestawu stanowi Love Bug Set. Zarówno na filiżankach, jak i talerzykach pojawi się wizerunek VW Garbusa ze spersonalizowanym napisem. W formularzu zamówienia należy podać tekst (do 55 znaków), który ma się pojawić na samochodzie. Tak więc co chcielibyście powiedzieć nowożeńcom?

Kieliszki dla prawdziwych maniaków szampana

Gigantyczny kieliszek

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

A gdyby tak w ramach prezentu ślubnego wręczyć młodej parze zestaw unikatowych kieliszków? Te gigantyczne kieliszki w zasadzie przydałyby się już na przyjęciu weselnym. Przynajmniej młodzi mieliby co potłuc. A jak doskonale bawiliby się po wypiciu takiej „lampki” szampana!

Cena spora, bo 79,95 dolara za sztukę, ale wielkością tego prezentu nikt nie przebije (no, chyba że BMW od teścia…).

Fondue dla wielbicieli sera i czekolady

Naczynie do fondue

Dla jednych serce jest symbolem miłości, dla innych synonimem kiczu. A jednak gdy w poszukiwaniu niebanalnego prezentu ślubnego natkniemy się na taki zestaw do fondue dla dwojga, trudno oprzeć się wrażeniu, że oto znaleźliśmy to, czego szukaliśmy! Dostępne w wersji ceramicznej i… żeliwnej.

Warunek jest jeden. Muszą lubić fondue…

Karafka dla koneserów wina

Karafka z serduszkiem

Karafka ze szkła dmuchanego i ręcznie formowanego bez użycia form z pewnością stanowi oryginalny i ładny prezent ślubny. Otwór w kształcie serca ma pozwalać na wygodne trzymanie karafki podczas nalewania wina do kieliszków. Chociaż takie zachęcanie nowożeńców do pakowania paluchów prosto w serce… Cóż, wzbudza jednak pewne zastrzeżenia. Karafka kosztuje 195 dolarów.

Wiele, wiele innych prezentów

Ciekawych naczyń, które mogłyby stanowić niezwykłe prezenty ślubne, jest doprawdy mnóstwo. Wkrótce jakaś młoda para w Polsce mogłaby otrzymać 10 identycznych zestawów naczyń. Nie chcąc jednak, by tak się stało, zaprezentowane zostały tylko niektóre. Niech będą inspiracją do poszukiwania innych, może jeszcze ciekawszych…

Jeśli szukasz prezentów ślubnych, przejrzyj także prezenty w formie kreatywnej pościeli!

fot. flickr.com by beghi
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?