Facebook zabroni korzystać ze słowa "twarz". Bo się kojarzy...

Twarz (Fot. Flickr/bark/Lic. CC by)

Twarz (Fot. Flickr/bark/Lic. CC by)

Mark Zuckerberg — twórca Facebooka — jest bardzo uczulony na używanie przez obce firmy słów „book” (książka) czy „face” (twarz). Co ciekawe, obawy młodego biznesmena podzielił amerykański urząd patentowy.

W USA odpowiednik naszego Urzędu Patentowego przyznał właśnie Facebookowi prawo do posługiwania się znakiem towarowym, którym jest słowo „face”.

Jeśli Mark Zuckerberg nie zaśpi w swoim wynajmowanym domu i w ciągu 3 miesięcy wniesie wymaganą opłatę, znak towarowy wejdzie w jego posiadanie i zostanie wpisany do dziennika urzędowego.

Zgodnie z amerykańskim prawem w chwili zyskania pełnych praw do nazwy Facebook będzie mógł jej używać do firmowania:

…usług telekomunikacyjnych, a mianowicie do dostarczania czatów, pism w postaci elektronicznej, przekazywania wiadomości między użytkownikami w zakresie użyteczności publicznej. Prawo do znaku towarowego nie obejmie motoryzacji i nazw samochodów.


Szokujący klip na YouTubie. Nauczyciele znęcają się nad uczniami [wideo]

Może się wydawać dziwne, dlaczego tamtejszy urząd patentowy zgodził się na zastrzeżenie powszechnie używanego słowa.

Urząd widocznie stwierdził, że nie obejmując prawem do stosowania znaku rzeczy związanych z motoryzacją i nazwami samochodów, zachowuje się w porządku ;). Znając życie, Facebook i w tych dziedzinach nie odpuści i będzie starał się przeciągnąć w sądach rację na swoją stronę.

Zuckerberg będzie musiał określić w specjalnym oświadczeniu zasady korzystania z marki w handlu i ewentualne roszczenia w stosunku do osób łamiących prawo. To ograniczenie nie będzie jednak zbyt uciążliwe.

Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrzędzenia zrzędy: śpieszmy się kochać gry

Źródło: TheNextWebTechCrunch

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym