Czy to pies, czy odkurzacz?

odkurzaczo-pies

odkurzaczo-pies

Ze starymi wynalazkami jest podobnie jak ze starymi filmami — z upływem lat patrzymy na nie z coraz większym przymrużeniem oka. Opisywany gadżet zalicza się właśnie do takiej grupy urządzeń. Zobaczcie, jak myśleli wynalazcy w latach 70. ubiegłego stulecia.

Odkurzacz do usuwania wycieków oleju

W 1973 roku Ann Margaret Zelski złożyła formularz patentowy na swój wynalazek - odkurzacz w kształcie psa. Skąd taki pomysł? Ann próbowała rozwiązać powszechny problem agresywnego zachowania domowych psów wobec odkurzaczy ich właścicieli.

Projektantka kierowała się myślą, że odkurzacz wyglądający jak pies nie będzie tak mocno drażnił czworonogów, jak robią to standardowe odkurzacze. Szkoda tylko, że autorka pomysłu nie zwróciła uwagi na fakt, że to dźwięk odkurzacza, a nie jego wygląd wywołuje nerwowe zachowanie domowych pupilów.

odkurzaczo-pies

Źródło: gizmodo.com

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?