Energooszczędny mikser czy powrót do średniowiecza?

eko-mikser

eko-mikser

To urządzenie z całą pewnością przyczyni się do obniżenia Waszego rachunku za prąd. Stylowe wykonanie, względnie duża funkcjonalność i z całą pewnością pełna energooszczędność to najważniejsze cechy tego kuchennego miksera. Czy stanie się obowiązkowym gadżetem do domu XXI wieku?

Gadżety kuchenne XXI wieku

Co może powstać z połączenia drewnianej skrzynki, roweru i kilku drucików? Stacjonarny, wielofunkcyjny, kuchenny mikser! Zasada działania urządzenia jest niezwykle prosta. Pedałując wprawiamy w ruch koło, które napędza łopatki miksera… zaraz, zaraz, przecież z podobnych rzeczy korzystano już w średniowieczu.

eko-mikser

Czy zauważyliście, że ostatnio pojawia się coraz więcej tzw. ekologicznych wynalazków, które ubrane w nową formę tak naprawdę działają na zasadzie starych, dobrze sprawdzonych mechanizmów? W tym miejscu chciałbym zatem wystosować apel do projektanta urządzenia — pana Christopha Thetarda.

Należy szukać rozwiązań wykorzystujących alternatywne źródła zasilania, a nie zrzucać (znowu) wszystkiego na pracę ludzkich mięśni, cofając nas tym samym do mrocznych wieków w imię poszanowania środowiska naturalnego.

eko-mikser

Źródło: gizmodo.com

Zobacz również: ASIMO - tańczący robot

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację