Trzy zdania wystarczą: Wirtualna rzeczywistość od Samsunga

Zamiast długiego komentarza to, co najważniejsze w skondensowanej formie.

Współpraca z Oculus Rift z jednej strony jest oczywista, ale z drugiej trochę rozczarowuje. Oculus Rift odkąd połączył się z Facebookiem jest potężnym graczem i wygląda na to, że ma monopol, skoro Samsung woli się przyłączyć, a nie działać na własną rękę. Dobrze, że jeszcze jest Sony i ich Projekt Morfeusz, ale to chyba za mało — czekam na nowych, liczących się graczy!

Oculus Rift jako pierwszy zaprezentował sensowną propozycję gogli VR i zaczyna zbierać za to premię. Na razie to on wyznacza rozwiązania i kierunek rozwoju i – co udowodniła prezentacja Johna Carmacka – jest technologicznym liderem. Nie boję się monopolu Oculusa: lepszym rozwiązaniem wydaje mi się silny gracz, narzucający swoje standardy i rozwiązania innym, niż fragmentacja rynku, na którym wszystko będzie niekompatybilne z wszystkim innym.

Zobacz również: Wideorecenzja: Toshiba Qosmio X770

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii 17.12.2011 - 03.09.2014. Na IFA 2014 Sony ostatecznie zabiło PlayStation Vita Nowy Walkman od Sony. Malutki NWZ-A17 zachwyci każdego audiofila Asus ZenWatch - najładniejszy inteligentny zegarek! Mocne uderzenie Samsunga: Note 4 i Edge, smartwatch Gear S i gogle Gear VR Logitech K480 - bezprzewodowa klawiatura, która połączy kilka urządzeń Intel Core i7-5960X - 8-rdzeniowa bestia dla najbardziej wymagających! Telewizor LG na bogato: OLED, 4 mm grubości i 460 kryształów Aurora Borealis World of Gamedev Knowledge - Gadżetomania patronem medialnym konferencji Digitsole - obowiązkowy gadżet na zimę! Koniec z zimnymi stopami! Moje marzenie przed IFA 2014: Inteligentny dom? Inteligentna łazienka wystarczy Mapa wszystkich urządzeń, podłączonych do Internetu Trzy zdania wystarczą: LG kończy z telewizorami plazmowymi 40% ludzi na świecie używa Internetu. Polska wcale nie wypada tak źle! Podróż do źródeł. 3 kultowe usługi i programy komputerowe z lat 90. Inteligentny zegarek? Phi! Dzięki Cicret można mieć tablet na skórze! Chcielibyście takiego ogromnego iPada? Amerykanie znów dali się nabrać jak dzieci