Najlepsze strony z klasycznymi grami z Atari [TOP 3]

Najlepsze strony z klasycznymi grami z Atari [TOP 3]

Atari 2600 (Fot. Flickr/See el Photo/Lic. CC-by)
Atari 2600 (Fot. Flickr/See el Photo/Lic. CC-by)
Przemysław Muszyński
01.11.2010 10:17, aktualizacja: 14.01.2022 14:34

Atari to firma, która przez lata była pionierem na rynku gier elektronicznych i sprzętu. Do dziś dla wielu osób ich produkty są kultowe. Jak grać w gry napisane dla tych komputerów?

Atari to firma, która przez lata była pionierem na rynku gier elektronicznych i sprzętu. Do dziś dla wielu osób ich produkty są kultowe. Jak grać w gry napisane dla tych komputerów?

W Sieci działa kilka serwisów udostępniających gry z Atari. Do najlepszych należą:

Czyli główna strona projektu Stella. Jest to emulator (wymagający instalacji), który umożliwia grę w większość atarowskich gier. Oczywiście do działania potrzebuje także odpowiednich programów, czyli romów.

Te można pobrać z wyspecjalizowanych stron. Część z nich opisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów o starych grach.

W wypadku Atari najlepiej jednak odwiedzić inny serwis - AtariAge. Znajduje się tu gigantyczna kolekcja gier przeznaczonych na te komputery.

Stella jest w pełni kompatybilna z 32- i 64-bitowymi wersjami Windows. Niestety - jak wiele innych emulatorów - jest dość skomplikowana w obsłudze.

Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale firma Atari istnieje do dziś. Czasy jej świetności bezpowrotnie minęły, a koncern co jakiś czas boryka się z nowymi problemami. Jednak nie zapomina o swoich starych klientach.

Jednym z przejawów tego typu pamięci jest strona Play Atari. Można tu znaleźć wiele klasycznych gier opracowanych przez spółkę.

Umieszczono tam nie tylko tytuły firmy z klasycznych komputerów 8-bitowych, ale też te z późniejszych platform. Oferta jest dość rozbudowana.

Bardzo dobra (choć dysponująca archaiczną szatą graficzną) strona poświęcona grom na Atari. Zawiera ich bardzo bogatą (liczącą kilka tysięcy programów) bibliotekę, w której łatwo trafić na ulubione tytuły z dzieciństwa.

Gry podzielone są na kilka kategorii, w zależności od tego, jak są uruchamiane (Flash, Java, .exe, Shockwave). Można w nie grać zarówno w przeglądarce, jak i po ściągnięciu na dysk twardy (choć tych ostatnich jest niewiele).

Zaletą strony jest fakt, że umieszczono w niej wiele wersji tych samych gier. Internauci nie powinni więc mieć problemów z uruchamianiem różnych tytułów.

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)