Sports Manager – polski, przeglądarkowy menedżer sportowy

W serwisie Polak Potrafi pojawił się ciekawy projekt – przeglądarkowa gra Sports Manager. Sądzę, że warto zwrócić na nią uwagę, bo wydaje się – co nie jest regułą – dobrze przemyślana, dopracowana, a do tego tworzona przez człowieka z pasją i udokumentowanym doświadczeniem.

Jeden klub, wiele dyscyplin

Sports Manager, czyli przeglądarkowy manager sportowy ma udostępnić graczom możliwość prowadzenia własnego klubu. Atutem gry mają być mecze rozgrywane na żywo, a gracz będzie mógł realizować się na kilku płaszczyznach – zarówno jako właściciel klubu, jak również w roli menedżera poszczególnych drużyn, reprezentujących różne dyscypliny sportu.

Na początkowym etapie jedynym dostępnym sportem będzie żużel, jednak twórca zapewnia, że z czasem pojawią się również inne dyscypliny - siatkówka, piłka ręczna, futsal czy rugby. Ciekawe, czy zostaną w niej uwzględnione polskie realia i jak w grze Liga Polska Manager, będzie można kupować i sprzedawać mecze?

10 lat menedżerów sportowych

Wybór żużla jako bazowej dyscypliny nie dziwi, gdy poznamy postać twórcy Sports Managera. Marcin Lewandowski ma za sobą aktywne uprawianie tego sportu, a karierę programisty rozpoczął w 2004 roku aplikacją Speedway Manager Online – pierwszym sieciowym menedżerem żużla na świecie, dzięki któremu został zatrudniony w Wirtualnej Polsce.

Niedługo później Marcin zaczął pracować nad grą Club Manager Online, będącą pod względem koncepcji prekursorem Sports Managera. Jak sam przyznaje, zabrakło mu wówczas doświadczenia i umiejętności, by podołać tak skomplikowanemu wyzwaniu, jednak w 2011 roku sukces – w postaci społeczności graczy – odniosła na Facebooku napisana przez niego gra Speedway Manager.

Od tamtego czasu stara koncepcja, by powiązać sekcje sportowe z klubem i stworzyć uniwersalnego menedżera sportowego online dojrzała, a twórca gry wraz ze swoim pomysłem wygrał m.in. jeden z konkursów na e-biznes i zdobył wsparcie inkubatora przedsiębiorczości, dzięki czemu projekt został dopracowany i doprowadzony do etapu, gdzie można myśleć o pokazaniu go światu.

Projekt, który może się udać

Zebrane w czasie zbiórki pieniądze mają zostać przeznaczone przede wszystkim na opłaty licencyjne i odpowiedniej jakości usługi hostingowe, czyli na kwestie związane bezpośrednio nie z tworzeniem, ale z uruchomieniem gry. To chyba dobry znak – wygląda na to, że twórca wierzy w powodzenie projektu i przewiduje konieczność obsługi rosnącego ruchu ze strony użytkowników. Jak wygląda gra na obecnym etapie, można zobaczyć na stronie SportsManager.pl.

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Tym, co zwróciło moją uwagę jest rozsądne podejście do zbiórki ze strony autora gry, który trafnie zauważył, że projekt może chcieć wesprzeć również ktoś, kto z różnych powodów nie ma zamiaru grać. Dlatego wśród nagród, poza bonusami związanymi bezpośrednio z grą, znalazły się także wejściówki na różne imprezy sportowe, spotkania z zawodnikami, autografy czy nawet obszycie kierownicy samochodu.

Zazwyczaj dość sceptycznie podchodzę do różnych crowdfundingowych zbiórek, jednak w tym przypadku jest inaczej. Czytając opis Sports Managera mam wrażenie, że w końcu ktoś nie próbuje wyciągnąć ode mnie pieniędzy oferując gruszki na wierzbie, ale pokazuje sensowny, dopracowany projekt, który moim zdaniem po prostu ma szanse powodzenia i da satysfakcję nie tylko twórcy, ale zapewni graczom solidną porcję dobrej rozrywki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u "Saga o Katanie" – polska gra RPG Kryształy Czasu wraca jako 26-tomowa powieść Skromny dom, stare auto. Tak żyje jeden z najbogatszych pisarzy, George R.R. Martin Samochodziki Burago, Pokemony, Kaczor Donald, koszulki piłkarskie. A co Wy zbieraliście, gdy byliście dziećmi? Gadżet tygodnia [2] – znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Okropna wtopa! Zmarła gwiazda komedii promowała po śmierci iPhone'a 6 Kiedyś Polsat, dziś YouTube i PlayStation 4. Disco polo jeszcze nigdy nie było tak mocne Finał Mistrzostw Świata w siatkówce za darmo. Bardzo zła decyzja Polsatu Hipokryzja Internetu. Bądź za wolnością Internetu, ciesz się z blokady Rosjan Wybieramy gadżet tygodnia [2]. Który podobał się Wam najbardziej? Poznajcie 8-letniego jutubera, który zarabia ponad milion dolarów rocznie Bzdura tygodnia. Były prezes PZPN już wie, czemu polska pilłka jest słaba - przez gry i Twittera! Zenytime - oddychaj i graj! Sprytny gadżet, dzięki któremu będziemy zdrowsi Będzie nowy minister “od Internetu”. Czy w ogóle potrzebujemy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji? [Waszym zdaniem] JRDN 4 X PS4 - buty dla fanów PlayStation. Z portem HDMI! Absurd? Francuzi mają Netfliksa, ale bez "House of Cards" Microsoft kupił Minecrafta za 2,5 miliarda dolarów. Co z taką forsą może zrobić Notch? Gadżet tygodnia – znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Co tam szczotka! Idealne selfie zrobicie tym różowym kapeluszem “Ojciec Mateusz” ratuje przed grami! TVP, dlaczego tak mało stereotypów?! Jetpack nie tylko do latania. Odrzutowy plecak, dzięki któremu człowiek może szybciej biegać! “Warlocks - gra zaprogramowana stopami”. Niepotrzebna zagrywka wspieram.to Wybieramy gadżet tygodnia. Który podobał się Wam najbardziej?