Acer Aspire 5625G - test niedrogiego triple-core [część 1]

Acer Aspire 5625G - test niedrogiego triple-core [część 1]

Acer Aspire 5625G
Acer Aspire 5625G
Jacek Klimkowicz
17.09.2010 16:30, aktualizacja: 11.03.2022 13:26

Druga połowa września to czas, kiedy studenci intensywnie poszukują laptopów. Mają one być mobilne i uniwersalne, ponieważ muszą sprawdzić się jako narzędzie nauki i rozrywki. Czy Acer Aspire 5625G spełnia te wymagania? Zapraszam na test!

Druga połowa września to czas, kiedy studenci intensywnie poszukują laptopów. Mają one być mobilne i uniwersalne, ponieważ muszą sprawdzić się jako narzędzie nauki i rozrywki. Czy Acer Aspire 5625G spełnia te wymagania? Zapraszam na test!

Wygląd, obudowa i jakość wykonania

Już pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Obudowa zaskakuje jakością wykonania i solidnością. Wszystkie elementy są dobrze spasowane. Zarówno platforma robocza, jak i eleganckie, aluminiowe wieko wykazują bardzo dobrą sztywność i dobrze chronią poszczególne elementy komputera.

Obraz

Obwódka ekranu po wewnętrznej stronie oraz niewielki obszar znajdujący się nad klawiaturą wykonane są z połyskliwego plastiku. Sprawia to, że doskonale zbierają odciski palców, podobnie jak szczotkowane aluminium, z którego wykonano pokrywę ekranu, choć tam nie są one aż tak widoczne.

Zawiasy łączące panel LCD z platformą roboczą stawiają dość silny opór. Umożliwia on komfortową pracę przy dowolnym pochyleniu ekranu, jednak jest niewystarczający do utrzymania ciężkiego wieka tuż nad platformą roboczą. Skutkuje to energicznym opadnięciem pokrywy, jeśli zapomnimy ją przytrzymać.

Rozmieszczenie portów

(Acer Aspire 5625G - ścianka lewa, kolejno: gniazdo Kensington Lock, wyjście VGA, HDMI, LAN, USB 2.0, złącza audio)

Lokalizacja portów nie przedstawia się najlepiej. Mimo że wybór złączy nie jest zbyt bogaty, są one dość ciasno upakowane, a trzy porty USB znajdujące się obok siebie (ścianka prawa) do najpraktyczniejszych nie należą.

Klawiatura i touchpad

Obraz

Mimo tych niedociągnięć klawiatura Acera stanowi jego zdecydowanie mocną stronę. Pisanie na niej jest przyjemne. Klawisze są duże i miłe w dotyku. Na dodatek wygospodarowano miejsce na odrębny blok numeryczny, co podnosi i tak dobry komfort wprowadzania danych.

Touchpad jest naprawdę duży i wygodny. Obsługuje funkcję multitouch, cechuje się dobrą czułością i precyzją. Umieszczone pod gładzikiem przyciski zostały zespolone w jedną bryłę. Nie wpływa to na komfort ich użytkowania, który stoi na bardzo dobrym poziomie.

Wyposażenie

Acer Aspire 5625G oferuje tylko niezbędne interfejsy. Znajdziemy wśród nich 4 porty USB 2.0, wyjście HDMI i VGA, złącze Gigabit Ethernet (RJ 45), kartę WLAN (Atheros) 802.11b/g/n oraz Bluetooth 3.0 + HS. Niestety, możemy zapomnieć o portach USB 3.0, eSATA czy gnieździe ExpressCard. Laptop ma zintegrowaną kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, która rejestruje obraz w całkiem przyzwoitej jakości.

System audio niestety rozczarowuje. Dźwięk wydobywający się z dwóch niewielkich głośniczków jest kiepski - nawet jak na tani sprzęt - i zmusza do podłączenia zewnętrznych głośników lub słuchawek.

Matryca

Acer Aspire 5625G został wyposażony w matrycę o przekątnej 15,6 cala, rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i błyszczącej powłoce. Oferuje ona dobre odwzorowanie kolorów i proporcje 16:9, które zadowolą miłośników filmów. Na uwagę zasługuje mocne i równomierne podświetlenie. Niestety, tutaj kończą się zalety, a zaczynają wady.

Obraz

Czerń jest dość mleczna, a kontrast nie najlepszy. Kąty widzenia również pozostawiają wiele do życzenia, zarówno w pionie, jak i poziomie. Obraz dość szybko staje się ciemny, a kolory odwrócone. Na dodatek powłoka matrycy jest silnie refleksująca i uniemożliwia pracę w silniej nasłonecznionych miejscach.

Wszystkie wymienione mankamenty nie są zbyt uciążliwe. Jakość matrycy można ocenić jako dobrą i nieodbiegającą od standardu w tym przedziale cenowym.

Podsumowanie części 1

Acer Aspire 5625G to laptop godny uwagi. Został bardzo dobrze wykonany, a jego obudowa jest elegancka i solidna. Oferuje on użytkownikowi bardzo wygodną klawiaturę i touchpad, dzięki którym praca z komputerem należy do przyjemnych. Zastosowana matryca nie odbiega od standardu w segmencie cenowym.

Jeśli pominiemy nie najlepsze kąty widzenia i lustrzaną powłokę, będziemy z niej w pełni zadowoleni. Laptop Acera jest wyposażony we wszystkie niezbędne interfejsy. Niestety, zabrakło portów USB 3.0 i eSATA. Nie są to jednak elementy, bez których nie można się obejść i nie powinniśmy z tego powodu skreślać modelu Aspire 5625G z listy zakupów.

W drugiej części przyjrzymy się, jak Acer Aspire 5625G wypada w kwestiach wydajności, głośności, wydzielanego ciepła oraz czasu pracy na baterii. Tam też znajdzie się ostateczna ocena sprzętu, podsumowanie jego zalet i wad.

Drugą część recenzji znajdziecie tutaj: Acer Aspire 5625G - test niedrogiego triple-core [część 2]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)