Mechy Piłsudskiego: wielkie roboty na froncie wojny polsko-bolszewickiej

Przeniesienie wielkich, kroczących robotów bojowych w realia polskiej wsi z początku XX wieku to wyzwanie, którego podjął się mieszkający w Niemczech grafik, Jakub Różalski. Efektem jego pracy jest cykl, zatytułowany „1920+”, przedstawiający alternatywną wizję wydarzeń z poprzedniego wieku. Wielkie, najeżone bronią roboty wyglądają niesamowicie!

W serwisie My Modern Met Jakub wyjaśnia:

Historia to moja pasja. Chciałem połączyć klasyczne motywy kawalerii, polskiej armii, życia na wsi, polskiego malarstwa z przełomu XIX i XX wieku z wielkimi bitwami robotów, aby zaprezentować polską kulturę i historię w ciekawy dla współczesnego odbiorcy sposób.

Udało się? Co sądzicie o tych pracach? Jak dla mnie prezentują się rewelacyjnie!

1.

2.

3.

4.

5.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

6.

7.

8.

Autorem wszystkich grafik jest Jakub Różalski

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Konsolowcu, czy wiesz, że dzisiaj brzmisz jak typowy pecetowiec? Gracze, mistrzowie niekonsekwencji Stworzył w domu kino - za 800 zł! Ty też możesz! Promocja w Saturnie? Przy kasie może się okazać, że jesteśmy naiwniakami Dno i metr mułu, czyli najgorsze polskie gry wszech czasów Hipokryzja mediów. Ostrzegają przed farmami lajków, same nabijają wyświetlenia tekstami o zmarłych Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski i raperzy zachęcają: “Wyloguj się do życia”. Znowu będzie banalnie i nudno? Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim. Pisz opowiadanie ze znanym autorem i wygraj smartfony HTC Gadżet tygodnia [4] – znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? @Tadeuszsznuk - najciekawsze polskie konto twitterowe! Twitter też potrafi rozbawić Darmowy album na iTunes? Da się oryginalniej - Wu-Tang Clan wyda płytę na bezprzewodowym głośniku! Wybieramy gadżet tygodnia [4]. Który podobał się Wam najbardziej? Niepublikowany fragment powieści Artura Szyndlera - "Kryształy Czasu: Saga o Katanie" Gdy dają… bierz? Wręcz przeciwnie - dzisiaj “darmowy prezent” nie równa się “dobry prezent” Polskie wątki w grach. Skoro inni mogą, to dlaczego my nie możemy? Edycja “Game of the Year” - marketingowa ściema czy dobry powód, żeby kupić grę? Potrzebujemy growych nagród? Zaginięcie Ethana Cartera ma promować Polskę? Łatwo być patriotą za cudze pieniądze Jony Ive płakał, jak oglądał. Oto sposób na wystający obiektyw iPhone’a 6 Oszuści od luksusowych marek dalej naciągają. Na maila z informacją o upadłości Orki, gady i latające wyspy. O nowej książce i polskim RPG opowiada Artur Szyndler "Saga o Katanie" – polska gra RPG Kryształy Czasu wraca jako 26-tomowa powieść Miodowe Lata - serial, który wciąż chcemy oglądać! Tylko czemu nie możemy legalnie? Ciekawy eksperyment: lider Radiohead sprzedaje swój album w sieci BitTorrent