Czy koszula to tylko okrycie ciała?

Są nawyki, których pochodzenia nie znamy, ale ma je prawie każdy. Jednym z nich jest przyzwyczajenie do czyszczenia niewielkiej, płaskiej i zabrudzonej powierzchni rąbkiem rękawa koszuli. Oto proste rozwiązanie problemu przemieszczających się zabrudzeń.

BeerBot – koszulka dla prawdziwego mężczyzny [wideo]

Gadżety mają to do siebie, że większość z nich jest wyposażona w wyświetlacze, na których bardzo łatwo osiada brud. Odciski palców i tłuste plamy pojawiają się znikąd. Szczególnie narażone są na nie ekrany dotykowe, które przy użytkowaniu zwyczajnie nie mogą uniknąć kontaktu ze spoconymi palcami. Zwykle wycieramy je więc rękawem koszuli lub bluzy. To jednak nie likwiduje problemu. Zanieczyszczenie przenosi się na nasze czyste wcześniej ubranie. Japończycy, naród o największym nagromadzeniu gadżetów na osobę, postanowili znaleźć lekarstwo na naszą bolączkę.

Na wykorzystanie przy czyszczeniu telefonu narażone są dwie powierzchnie — rękaw okrywający rękę, którą piszesz, oraz dół koszuli po przeciwległej stronie. Pomysłowi Azjaci postanowili więc zastąpić materiał obu stref specjalnym filcem, podobnym do tego używanego do produkcji szmatek czyszczących. Koszula wygląda estetycznie, w sam raz do codziennego użytku. Zabrudzenia na wstawionej tkaninie są niewidoczne i znacznie łatwiej je usunąć. Genialne w swojej prostocie.

Miejmy nadzieję, że projekt zostanie wykupiony przez którąś z firm odzieżowych i szybko trafi do sklepów.

Źródło: likecool

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?