Taśma klejąca już nigdy nikogo nie zdenerwuje

Taśma klejąca to wynalazek niezwykle przydatny. Trudno o człowieka, który nigdy nie miał z nią styczności. Powszechny jest również problem ze znalezieniem na rolce końcówki klejącego paseczka. Nic dziwnego, że kolejni designerzy usiłują temu zaradzić. Czy z powodzeniem?

Butelkowane świeże powietrze do kupienia

V-tape miała być odpowiedzią na problematyczne "zamknięcie" klejącej rolki. Specjalne wycięcie w kształcie litery V ma pomóc nie tylko w odnalezieniu końcówki, ale też w odrywaniu kawałków taśmy. Popatrzmy na kolejne zdjęcie:

Nowy problem pojawia się, gdy potrzebujemy kawałka taśmy mniejszego lub większego niż wielokrotność obwodu rolki. Wtedy, używając nożyczek, niweczymy starania twórców i ponownie tracimy z oczu końcówkę.

Próba zrewolucjonizowania znanej od lat rolki taśmy została jednak podjęta. Nie jest to jeszcze 100% sukces, ale być może kolejne rozwiązanie okaże się jeszcze bardziej użyteczne?

Źródło: yankodesign

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot