Wacom Bamboo Fun Pen & Touch - krótki test [wideo]

Wacom Bamboo Fun Pen & Touch - krótki test [wideo]

tablet
tablet
Marcin Krzewicki
25.08.2010 21:00, aktualizacja: 15.01.2022 14:12

Wacom, japoński producent tabletów, oferuje urządzenia z funkcją obsługi wielodotyku. Zapraszam do zapoznania się z testem takiego gadżetu - Wacom Bamboo Fun Pen & Touch.

Wacom, japoński producent tabletów, oferuje urządzenia z funkcją obsługi wielodotyku. Zapraszam do zapoznania się z testem takiego gadżetu - Wacom Bamboo Fun Pen & Touch.

Sprzęt, który został poddany krótkiemu testowi, to BambooFun Pen & Touch w rozmiarze średnim. Oznacza to, że powierzchnia robocza tabletu ma rozmiar kartki A5. Aktywna powierzchnia robocza dla pióra załączonego w zestawie wynosi 217 mm x 137 mm, a dla dotyku jest równa 190 mm x 130 mm.

Zawartość

W pudełku, oprócz samego tabletu i pióra, jest dodatkowy zestaw trzech zapasowych rysików oraz płyta z oprogramowaniem i sterownikami. Po zarejestrowaniu urządzenia otrzymamy możliwość pobrania całego wachlarza dodatkowego oprogramowania ułatwiającego edycję grafiki. Jednak tym razem proponuję przyjrzeć się samym możliwościom, a nie specyfikacjom technicznym.

FunkcjeZacznijmy od tego, że tablet świetnie spełnia swoją podstawową funkcję, czyli niesamowicie ułatwia odręczne wykonywanie rysunków, a także wspomaga profesjonalne projektowanie w 3D. Pióro załączone w zestawie wyposażone jest w dwa funkcjonalne przyciski oraz gumkę (rzecz jasna cyfrową). Pióro może zatem bez przeszkód zastąpić klasyczną myszkę. Wystarczy tylko kilkadziesiąt minut, aby w pełni przyswoić sobie jego obsługę i odłożyć na bok klasyczną mysz.Innowacje

Dobrze znane są już nam gesty "szczypania" ekranu, jego "rozszerzania" czy "obracania". Nawet kompletny komputerowy laik, który wcześniej chociaż przez kilka minut miał styczność z jakimkolwiek ekranem typu multitouch, bez problemu poradzi sobie z tabletem Bamboo Fun Pen & Touch. Największą frajdę można czerpać z takich czynności, do których tylko z pozoru nie nadają się żadne tablety.

Wystarczy wziąć pod uwagę szybkie przeglądanie fotografii, kolekcji albumów, a nawet granie na desktopie lub notebooku. Dzięki kombinacji gestów na tablecie można bez najmniejszego problemu rozerwać się chyba przy każdym z możliwych tytułów na rynku gier. Zaznaczam, że z tabletu faktycznie korzysta się o niebo lepiej niż z największego klasycznego touchpada.

Obraz

Sprzęt ma również minusy. O ile funkcja multitouch faktycznie jest bardzo praktyczna i sprawuje się w zasadzie bezawaryjnie, to czasami szybkość reakcji na dotyk palcem może pozostawić nieco do życzenia. W szczególności odczują to osoby, które będą używały tabletu na słabszych komputerach.

Cena detaliczna, jaką sugeruje producent, to 829 złotych. To chyba trochę za dużo jak na urządzenie, które skierowane jest przede wszystkim do osób młodych, które nie zawsze myślą o wykorzystaniu takiego sprzętu w profesjonalnych aplikacjach. Nie tyle wadą, co drobnym mankamentem, może być to, że tablet komunikuje się z komputerem za pomocą złącza USB. W tej cenie oprócz funkcji wielodotyku mógłby znaleźć się również bluetooth.

Proponuję rzucić okiem na wideo prezentujące możliwości sprzętu. Zwróćcie szczególną uwagę na gry. Tablet faktycznie spisuje się tutaj bardzo dobrze.

[plus]nienaganny design

[plus]łatwość obsługi

[plus]dodatkowe oprogramowanie

[plus]funkcja multitouch

[plus]tablet może zastąpić mysz

[minus]cena

[minus]brak bluetooth

[minus]momentami wolna reakcja na dotyk

Krótka recenzja tabletu Bamboo Fun Pen and Touch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)