Blunt + Tile - sprytna parasolka, która nie pozwoli o sobie zapomnieć

Pomysł na parasolkę, która odgania deszcz wiatrem, jest świetny, ale pewnie nieprędko trafi na ulicę. Innowacje trzeba wprowadzać po kolei, na początku korzystając z mniej szalonych rozwiązań - tak przynajmniej twierdzą twórcy parasolki Blunt + Tile.

Gdyby stworzyć portret człowieka sugerując się wyłącznie tym, z jakich gadżetów powinien korzystać, wyszłoby na to, że to gapa. Najzwyklejsza w świecie ciamajda.

Twórcy co chwila podrzucają mu więc pod nos portfele, karty czy walizki naszpikowane technologią, dzięki czemu wreszcie nie da się ich zgubić. Te od razu informują o tym, że znajdują się poza zasięgiem nie tylko wzroku, ale przede wszystkim Bluetooth. To nowy trend.

I już chciałbym się zgodzić się z tym, że to niepotrzebne ułatwienie i nową modę wyśmiać, ale… no nie oszukujmy się, mamy problem. Gubimy rzeczy. I bardzo dobrze, że kolejna firma chce, żebyśmy tego uniknęli.

Blunt + Tile = inteligentna parasolka

Sam wielokrotnie widziałem pozostawione parasolki w sklepach, autobusach czy szatniach. Nie dziwię się więc, że Blunt + Tile stawia na łączność ze smartfonem, dzięki czemu od razu wiadomo, że zapomnieliśmy o parasolce.

Blunt to producent parasolek, Tile specjalnych znaczników przyczepianych do przedmiotów i łączących się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Teoretycznie taki zestaw moglibyśmy stworzyć sobie sami, bo “tagi” to żadna nowość, a powszechnie dostępna technologia.

Tyle że parasolka Blunt + Tile pokazuje, w jakim kierunku idziemy. Wszystko będzie połączone ze smartfonem. Od razu, bez kupowania dodatkowych gadżetów, znajdując się wewnątrz przedmiotu. Do Blunt + Tile nie trzeba nic przyczepiać, wszystko zostało "zainstalowane". Parasolka na dzień dobry lubi się ze smartfonem lub tabletem.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Oculus Rift

Za jakiś czas wszystkie portfele, walizki czy parasolki będą miały wbudowany znacznik, dzięki któremu szybko dowiemy się, że zostały porzucone lub skradzione. Wychodzimy poza zasięg, a na naszym ekranie ląduje powiadomienie: twoja parasolka została, ostatnia lokalizacja to…

Tak właśnie działać będzie Blunt + Tile, które do sklepów trafi w listopadzie. W dwóch modelach - jeden kosztować ma 69 dolarów, drugi 99$.

I to pokazuje, że nie wszystkie sprzęty mogą liczyć na wsparcie technologii. Najpierw korzystają z niej głośne, popularne marki. I to też nie dziwi. Wielkie firmy dbają w ten sposób o klienta i wykorzystaniem tagów dają do zrozumienia, że dbają o wszystko. Nawet o to, czy mamy przy sobie parasolkę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Drukarka Pirx 3D – wrażenia z testu i odpowiedzi na pytania Czytelników Kupony rabatowe i mądre zakupy. Jak kupować tanio w popularnych elektromarketach? Zoom.me i Mateusz Kusznierewicz, czyli polska innowacja, która mnie rozczarowała Odcisk palca zamiast PIN-u. MasterCard testuje biometryczne karty płatnicze Internetowe trolle do więzienia? To nie żart, to nowe prawo w Wielkiej Brytanii ClickStick - inteligentny antyperspirant! Koniec z przykrymi zapachami Anonabox: przebój Kickstartera, który okazał się bezczelnym oszustwem Matz Maersk Triple E - tak wygląda budowa największego statku świata Asus Transformer Pad TF103C – genialny ale… [test] Intel bije rekordy, AMD szykuje się do zwolnień Apple zachwyca po raz kolejny – iMac Air oraz Retina 5K [felieton] Nexus Player i inne “multimedialne urządzenia” - skończmy z powtarzaniem głupot. To nie są konsole do grania! Apple rozczarował? Pokazał nowe iPady i Retinę 5K, ale chyba nie tego chcieliśmy Wyścig bez kierowcy. Autonomiczne Audi RS 7 na torze Hockenheimring Air umbrella - niewidzialna parasolka. Genialny pomysł, który nigdy się nie sprawdzi

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot