Nikon Coolpix S1100pj, czyli projektor w aparacie

Nikon Coolpix S1100pj

Nikon Coolpix S1100pj

Pamiętacie pierwszą wersję przełomowego aparatu Nikona z wbudowanym projektorem? Nikon właśnie ogłosił premierę jego nowej wersji ze znacznie rozszerzonymi możliwościami zintegrowanego projektora.

Kolejny gadżet z wbudowanym projektorem

Tym razem też Nikon zarezerwował sobie tytuł “pierwszego na świecie” – chodzi o to, że Coolpix S1100pj jest jedynym jak na razie aparatem, który po podłączeniu do komputera może służyć jako zwykły projektor.

W trakcie testu S1000pj (poprzednika opisywanego urządzenia) na Fotoblogii, jednym z niewielu mankamentów aparatu okazała się stosunkowo niska jasność projektora, którą jednak trzeba zrozumieć, bo przy tej wielkości urządzenia nie jest to jakąś specjalną wadą. W najnowszej wersji S1100pj poprawiono ten mały mankament i zwiększono jasność rzutowanego obrazu z ok. 10 do 14 lumenów, co daje przyrost jasności o ok. 40 %. A co jest najważniejsze, tym razem możemy aparat (działający jako projektor) podłączyć do komputera i wyświetlać sobie nie tylko zdjęcia z pamięci aparatu. Rewelacja!

Od strony fotograficznej: Coolpix S1100pj ma matrycę o rozdzielczości 14,1 megapiksela (CCD o rozmiarze ½,3 cala), szerokokątny (28–140 mm) zoom optyczny z 5-krotną możliwością zbliżania oraz 3-calowy, dotykowy ekran LCD. Model dysponuje pięcioma funkcjami pomagającymi uniknąć rozmycia obrazu, trybem automatycznym oraz systemem inteligentnego portretu. Aparat posiada także wbudowane algorytmy cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2. Nominalna czułość ISO zaczyna się na 80, a kończy na 1600 – dodatkowo mamy także możliwość podbicia jej do ISO 3200 i ISO 6400.

Nikon Coolpix S1100pj wyposażony jest w funkcje retuszu nie wymagające korzystania z komputera, takie jak: efekt obiektywu rybie oko, efekt wyróżnienia jednego koloru na zdjęciu czarno-białym czy zmiękczenie tła. Dodatkowo, aby ożywić pokazy slajdów, można użyć wbudowanych podkładów muzycznych, specjalnych przejść między zdjęciami, jak również dodać jedną z wbudowanych w aparat animacji. S1100pj dysponuje wieloma kreatywnymi rozwiązaniami, jak funkcja malowania na ekranie dotykowym, która pozwala uzupełniać zdjęcia o komentarze i rysunki oraz funkcja dodawania notatek w trakcie podczas projekcji obrazów na ścianie.

Zobacz również: Lodówka, która sama zamawia jedzenie

Nikon COOLPIX S1100pj będzie dostępny w kolorze czarnym i zielonym, w cenie 1439 złotych, a na rynek trafi we wrześniu tego roku. Poniżej film prezentujący możliwości S1100pj:

Źródło: fotoblogia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?