Problemy z platformą n? Jest rozwiązanie

Fot. na licencji CC Silverisdead Flickr

Fot. na licencji CC Silverisdead Flickr

Jeśli ktoś z Was ma problemy z dekoderem n'ki wieszającym się na 1 kanale, to niech zajrzy do pełnej wiadomości. Jest rozwiązanie.

Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacja listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie. Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów. Przywrócenie normalnego trybu pracy dekoderów nastąpi poprzez proste odłączenie sprzętu od zasilania na okres minimum 2 minut, a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się — czytam na stronie n'ki.


Podobno najpewniejszym powodem problemów jest aktualizacja listy kanałów. Po jej ściągnięciu mogą pojawić się takie nieprzyjemne objawy. Sprawa jest jeszcze poważniejsza jeśli do dekodera był kiedyś podłączany tuner DVB-T USB. Wtedy konieczne jest wykonanie resetu urządzenia do ustawieńfabrycznych. Robi się to w następujący sposób:

a) w przypadku dekodera nbox HDTV (biały kolor obudowy):

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: MENU, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk MENU, zachowując wciśnięty przycisk MENU nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte, nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5–7 sekundach dekoder uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

Premiery VOD platformy n nie wszystkim się podobają

b) w przypadku dekodera z wbudowanym dyskiem twardym nbox HDTV recoder (czarny kolor obudowy):

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: EPG, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk EPG, zachowując wciśnięty przycisk EPG nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte, nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5–7 sekundach dekoder uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

Po ponownym uruchomieni sprzętu, nastąpi usunięcie listy ulubionych programów.

Są to instrukcje pochodzące z oficjalnej strony nadawcy, więc możecie być spokojni o ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Fot. Flickr

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot