Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?
Joanna Szczepaniak
26.07.2010 13:40

Najpopularniejszym miejscem poszukiwań ofert najmu jest Internet, który nie tylko jest najłatwiej dostępny, ale także dostarcza bardzo kompleksowych informacji na temat nieruchomości. Akcja „Wynajmuj bezpiecznie” pozwoli Wam uniknąć wpadek podczas znajdywania swoich „czterech kątów”.

Najpopularniejszym miejscem poszukiwań ofert najmu jest Internet, który nie tylko jest najłatwiej dostępny, ale także dostarcza bardzo kompleksowych informacji na temat nieruchomości. Akcja „Wynajmuj bezpiecznie” pozwoli Wam uniknąć wpadek podczas znajdywania swoich „czterech kątów”.

Doświadczenia zdobyte przez serwis nieruchomości www.szybko.pl, studencki portal społecznościowy www.students.pl i samych studentów reprezentowanych przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, spowodowały, iż te 3 organizacje podjęły się po raz drugi zorganizowania kampanii edukacyjnej dotyczącej wszystkich kwestii związanych z wynajmem. Celem akcji "Wynajmuj bezpiecnzie" jest przekazanie wiedzy o tym jak skutecznie, bezpiecznie i korzystnie znaleźć własny kąt na okres studiów.

[cytat]- Mieszkanie przy rodzinie to najgorszy pomysł z możliwych. Lepiej już zapłacić trochę więcej i się nie męczyć. Mieszkałem przy właścicielach przez dwa miesiące (miałem swój pokój, kuchnia do dyspozycji i oczywiście zapewnienie, że będą szanować moją prywatność). Jak się okazało, natrętna właścicielka przychodziła do mnie kilka razy dziennie. Mało tego, robiła to nawet jak mnie nie było - zauważyłem to przez odkręcone grzejniki - pisze internauta na forum Wynajmujbezpiecznie.pl.[/cytat]

Polskę od lat charakteryzuje duży niedobór mieszkań – ich liczba jest znacząco niższa od liczby odrębnych gospodarstw domowych. Sytuacja mieszkaniowa studentów i ludzi młodych, którzy dysponują relatywnie niskim budżetem, jest jeszcze trudniejsza. W Polsce jest około 2 milionów studentów i rokrocznie około 400 tys. absolwentów. W akademikach dostępnych jest 144 055 miejsc (dane na koniec 2008 roku GUS), co gwarantuje zakwaterowanie zaledwie dla 7,2% spośród nich. Nawet przy założeniu, że znaczna grupa mieszka w trakcie studiów z rodzicami, mamy do czynienia z kilkusettysięczną rzeszą osób, która staje przed koniecznością znalezienia zakwaterowania i dla których jest to często pierwsze tego typu wyzwanie.

W ramach akcji, cyklicznie publikowane będą:

  • Materiały dotyczące sytuacji mieszkaniowej polskiego studenta i kosztach zakwaterowania.
  • Wyniki ankiety dotyczącej wynajmu mieszkań i stancji, opublikowane w zakładce \Wynajem studencki\
  • Koszty wynajmu mieszkań i stancji w największych miastach akademickich, z podziałem na dzielnice.
  • Opis skutecznych sposobów poszukiwania mieszkań i stancji oraz zasady współpracy z pośrednikami.
  • Kwestie formalne związane z wynajmem nieruchomości a także opis przestępstw i oszustw związanych z wynajmem nieruchomości i sposób na ich uniknięcie.

Wynajmować mieszkanie zdarzyło mi się już wiele razy, i nie będe ukrywać, że pierwsze historie z nabyciem mieszkania były dosyć trudne. Brak rozeznania w przebiegłej formie działalnści agencji nieruchomości czy nikła wiedza o haczykach w umowach wynajmu nie raz były przyczyną wielu problemów podczas wynajmowania mieszkania. Takie akcje to wielka pomocna dłoń dla tych, którzy nie do końca wiedza jak i gdzie bezpiecznie wynająć swoje M.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)