Wysoka rozdzielczość to jeszcze nie wszystko...

Arnold przed i po botoksie

Arnold przed i po botoksie

Jestem fanem wysokiej rozdzielczości, ale czasem dodatkowe piksele nie wystarczają. Szczególnie jeśli mowa o nowych, zremasterowanych wersjach starych filmów. Miło jest zobaczyć na nich więcej szczegółów i obraz odpowiedni dla panelu Full HD, ale czasem twórcy nowych wydań posuwają się po prostu zbyt daleko.

Powyższe fotki pochodzą z klasycznej (po lewej) i zremasterowanej (po prawej) wersji Predatora. Film jest teraz na topie ze względu na nową część z obrzydliwymi obcymi.

Zwiastun Predators na Niezłym Kinie

Nowe wydanie klasyka z Arnoldem, Predator: Ultimate Hunter Edition, to pokaz tego jak nie walczyć z ziarnem na starych filmach. Fox "troszkę" tutaj przesadził zamieniając twardziela Arnolda w plastikową lalkę. Odnawianie starych filmów powinno być robione ze smakiem. To tak jak z nowymi wersjami klasycznych trzech części Gwiezdnych Wojen przygotowanymi przez Lucasa. Odświeżenie efektów specjalnych było miłe, ale zamienianie aktorów (Sebastian Shaw podmieniony na Haydena Christensena) czy dodawanie gdzie się da elementów CGI było fatalnym pomysłem.

Technika pozwala oczywiście na podwyższanie rozdzielczości, poprawianie niedoskonałości technicznych, wygładzanie aktorów, koloryzowanie czarno białych filmów itd. itp. Tylko czy powinno się to robić? Moim zdaniem wyłącznie z umiarem i smakiem.

A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: thedigitalbitsGizmodo

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Galaxy Gear

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?