Nie pamiętasz wszystkich haseł? Nie musisz - bransoletka Everykey zrobi to za ciebie

Everykey, gadżet, który możecie wesprzeć na Kickstarterze, to sprytna pomoc dla osób mających problemy z pamięcią.

Zauważyłem po sobie, że działam jak automat. Wchodzę na stronę i wpisuję hasła. Mógłbym to robić z zamkniętymi oczami, obudzony o 3:00 w nocy. Nawet na stronie banku, bez zastanowienia wklepuję ciąg liczb. Czasami jednak system się zacina i po prostu nie pamiętam, od jakiej cyfry zacząć. Czarna dziura.

Everykey nie zapomina

Jest na to lekarstwo. Nie, nie mniej masła oraz leki na pamięć. Everykey to “inteligentna” bransoletka, która po zapoznaniu z komputerem lub tabletem może zapamiętać niemal wszystkie hasła.

I to nie tylko takie, które pozwalają nam odblokować laptopa czy smartfon. Dzięki Everykey automatycznie zalogujemy się na Facebooka, pocztę czy każdą inną stronę internetową.

Everykey łączy się z urządzeniami za pomocą Bluetooth 4.0. Jeśli jesteśmy w zasięgu, sprzęty nas rozpoznają i “przepuszczają”, bez wpisywania hasła. Wszystko robi się automatycznie, bo mamy inteligentną opaskę.

Plus jest oczywisty, bo nie musimy mieć w głowie wszystkich haseł, liczb, znaków. Everykey pamięta to za nas. My podchodzimy do komputera i gotowe — od razu logujemy się do systemu, poczty czy sklepu. Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

A bezpieczeństwo? Gdybyśmy Everykey zgubili, można od razu zablokować gadżet, tak jak kartę płatniczą. Twórcy zapewniają też, że nie trzeba obawiać się o hasła do stron internetowych trzymanych na ich serwerach. Są zaszyfrowane i nie ma jak ich odczytać.

Everykey na Kickstarterze można kupić za 50 dolarów. Premiera w marcu 2015 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Drukarka Pirx 3D – wrażenia z testu i odpowiedzi na pytania Czytelników Asus EeeBook X205 - cienki, lekki i tani... netbook? Bose QC25 – sala odsłuchowa na wynos [test] Gladius Q50 – obudowa mini-ITX idealna na salony [test] 11 listopada drony nie będą mogły latać nad centrum Warszawy. Spisek? Nie, troska o bezpieczeństwo Amazon Echo przypomina: Polaku, jesteś mieszkańcem technologicznego trzeciego świata. Wszyscy jesteśmy wykluczeni! Cyfrowych analfabetów wciąż jest w Polsce tyle samo. Nasza wina czy wina rządu? MAID - kuchenne rewolucje dzięki technologii. Inteligentna kuchenka z każdego zrobi kucharza Amazon ujawnił Echo. To domowa, głosowa asystentka prawie jak z filmu „Ona” BeON - sprytna żarówka przechytrzy złodzieja. Oświetlony dom nawet gdy nas nie ma Rakiety JASSM dla polskich F-16, czyli czego boją się Rosjanie? Tak powstają Golfy VII. Hipnotyzująca linia montażowa Volkswagena Polskie aplikacje dla Google Glass. Okulary Google'a nikogo nie interesują? Pillow Talk umili rozłąkę z ukochanym. Bicie serca na odległość