Pamięć USB ulegająca samozniszczeniu

Wszystkich tych, których interesuje wysokie bezpieczeństwo ich danych, firma Fujitsu przygotowała coś specjalnego — pamięć flash z której dane mogą wyparować kiedy tylko chcemy.

Optimus Popularis – klawiatura z animowanymi przyciskami

Urządzonko nazwane zostało Tamatebako, jego wymiary to 70 x 70 x 24 mm. Waga nietypowej pamięci to zaledwie 45 gram. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wszelkie dane zapisane przez użytkownika, mogą być skasowane w dowolnie wybranym przez nas momencie. Pliki znikają z pamięci nowego dysku Fujitsu na przykład po wpięciu do nieautoryzowanego komputera, lub po podaniu błędnego hasła dostępu.

Dane mogą być również skasowane automatycznie w dowolnym podanym przez nas zakresie czasu (od 10 minu, aż do tygodnia). Niestety, cena sprzętu nie jest jeszcze znana. Trzeba przyznać, że podobnego gadżetu nie powstydziłby się nawet James Bond lub… Inspektor Gadżet, któremu wszystko wybuchało w rękach.

Zobacz również: Acer Aspire R7

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?