Ubieraj się jak asasyn albo czołgista z World of Tanks. Cosplay dla każdego

Ubrania rodem z gier przestaną kojarzyć się wyłącznie z branżowymi imprezami. Każdy może wyglądać jak ulubiony bohater, chodząc w jego stroju po ulicy.

Zdjęcie graczy pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie graczy pochodzi z serwisu shutterstock.com

Wiadomo, z czym kojarzy nam się cosplay. Kolorowe włosy, maski, przerobione zbroje, miecze - i tak dalej, i tak dalej. Cosplay to zabawa dla największych fanów, która wymaga pracy i odpowiedniego miejsca na zaprezentowanie efektów. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś paradował po ulicach w przebraniu Kratosa z serii God of War:

Nawet strój Lary Croft mógłby zostać różnie odebrany:

Dzisiaj jednak bohaterowie gier są bardziej… ludzcy. Coraz więcej postaci z gier to po prostu zwykli ludzie żyjący w teraźniejszości lub w różnych okresach historycznych. Naśladowanie ich stroju w życiu codziennym jest więc prostsze i możliwe dla każdego.

Szafiarki w grze

Ubisoft promując swoją grę zaprosił do współpracy blogerkę modową Magdalenę Kostyszyn. Na potrzeby konkursu zaprezentowała “asasyńską” kreację:

To dobry przykład na to, że gry mogą być modową inspiracją. I nic dziwnego — skoro ludzie ubierają się jak gwiazdy filmowe, to dlaczego mieliby nie naśladować bohaterów gier, znanych także na całym świecie?

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Tym bardziej że sklepy z ubraniami dla graczy to nie tylko koszulki, czapki czy bluzy z logo gry, ewentualnie podobizną głównego bohatera. Na przykład na musterbrand.com znajdziemy kolekcje inspirowane konkretnymi tytułami. Cosplay jest na wyciągnięcie ręki i dla każdego.

Za 250 euro kupicie płaszcz głównego bohatera Assassin’s Creed: Unity:

190 euro płaszcz z Watch Dogs:

Jest też płaszcz z ostatniego Deus Eksa:

Czapka uszatka? Znam z World of Tanks!

Są nawet kurtki i czapki inspirowane… World of Tanks. I co z tego, że to gra o czołgach, a czołgistów nie widzimy.

Ale World Tanks jest popularne — na całym świecie zagrało już ponad 100 milionów graczy. Dlaczego więc nie dać im stroju kojarzącego się z ulubioną grą?

DLC w koszulkach to niejedyna zapowiedź romansu świata gier ze światem mody. Takich połączeń na pewno będzie więcej, bo pieniądze leżą przy konsolach. Grają już wszyscy, osoby o różnych zainteresowaniach, także modowych. Łatwo połączyć jedno z drugim.

Gry modową inspiracją

Tym bardziej że efekty mogą być bardzo ciekawe. Wystarczy zobaczyć na Assassin’s Creed: Unity i okres, w którym się rozgrywa — rewolucja francuska. Na ulicach widzimy ludzi ubranych w ciekawe, oryginalne, a dziś trochę zapomniane stroje. Gry mogą więc odświeżać mody, przypominając i odkrywając dawne kreacje.

Czy doczekamy się czasów, że nad grą czuwać będą także kreatorzy mody? Wcale bym się nie zdziwił - gry przestaną naśladować modowe zjawiska (główny bohater serii DmC się zmienił, żeby przypominać emo), a zaczną je kreować.

A cosplay stanie się czymś powszechnym i naturalnym dla każdego. I nawet ludzie będą tego nieświadomi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u "Złodzieje contentu". Wardęga walczy z portalem o swoje pieniądze – i jest skuteczny! SA Wardęga wygrałby wybory samorządowe? Nie ma szans - przeceniamy Internet Czytajcie stare pisma o grach i zobaczcie, jak was okłamano! Na własne życzenie Film dnia: Dwie asystentki głosowe w jednym domu? Katastrofa! Siri nie polubi się z Aleksą AliBadi - koszulki z DLC. Płatne dodatki wkraczają do świata mody. I do naszego życia Lekko Stronniczy dla Gadżetomanii: "Chcemy pozostawić coś namacalnego po naszym programie" TVP potrzebuje miliarda z abonamentu, żeby były dobre filmy. A co, kiedy już będzie miliard? Zdjęcie dnia: Nie uwierzycie, że w tym niepozornym domku mieszka największy fan "Obcego" Aktualizacja GTA: San Andreas wycina zawartość z gry. Oburzające? Niekoniecznie - nowa dystrybucja to nowe problemy Polscy asasyni, symulator pociągu pancernego i „Banished” na Syberii. Będziecie w to grać? Call of Duty jak Pink Floyd. Kręcimy się w kółko, więc dlaczego z grami miałoby być inaczej? Assassin’s Creed: Unity - Rewolucja francuska i Wieża Eiffla. Nie liczy się historia, ważny jest mit Gadżet tygodnia [9] – znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Promować porno w ramach walki z piractwem? Nie, to wcale nie takie głupie pytanie Film dnia: Rower-rakieta jechał 333 km/h! Lepszy od Ferrari 6 mln Polaków korzysta z nielegalnych stron bukmacherskich. Wcale mnie to nie dziwi - legalnych trudno polubić Rewelacja! Ten ptak naśladuje strzelanie z blastera i inne dźwięki z „Gwiezdnych wojen” Poruszająca wystawa zdjęć? Najlepiej wojnę obrzydziłyby... gry - pokażcie je w galeriach! Wybieramy gadżet tygodnia [9]. Który podobał się Wam najbardziej? GTA V na PlayStation 4 wreszcie wykorzysta DualShocka 4! Czemu twórcy tak rzadko siegają po dodatkowe funkcje kontroleró Metro 2033 za darmo! Warto się pospieszyć – oferta ważna tylko do 19:00 Wiedźmin 3: Dziki Gon dostanie 16 darmowych DLC. Miły gest, choć to tylko czysty, prosty marketing