Dell słono zapłaci za oszustwa podatkowe - 100 mln dol. pójdzie na ugodę

Firma wprowadzała inwestorów w błąd, publikując przez trzy lata nieprawdziwe wyniki finansowe. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze sprawa warunków handlowych, na jakich producent współpracował z Intelem.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission — SEC) oraz Dell zawarły porozumienie, na mocy którego producent komputerów zapłaci karę w wysokości 100 milionów dolarów.

Przez trzy lata (między 2003 a 2007 rokiem) amerykańska firma wprowadzała inwestorów w błąd, publikując podrasowane wyniki finansowe. Ugoda nie przewiduje przyznania się firmy do winy.

Ustalona kwota zostanie zdeponowana na specjalnym koncie. Firma utworzyła już na ten cel rezerwę, która obciążyła wyniki za pierwszy kwartał 2010 roku. Odbiło się to także na kursie akcji Della.

Podczas czwartkowych notowań na giełdzie w Nowym Jorku kurs akcji spadł o 2 procenty — podaje Reuters.


Dell miał być jedną z kilku firm, które skorzystały na współpracy z Intelem. Największy na świecie producent mikroprocesorów jest oskarżony o oferowanie bardzo korzystnych rabatów w zamian za to, by producenci komputerów nie wybierali produktów AMD.

Źródło: Dziennik Internautów

Zobacz również: Niedocenione gry mijającej generacji

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym