Rebelia uzależnionych graczy w klinice odwykowej

Granie uzależnia, o czym wszyscy wiemy. Niektórych uzależnia tak bardzo, że potrzeba im pobytu w specjalistycznej placówce, aby oderwać się w końcu od ekranu komputera czy też konsoli. Jeśli jednak mamy do czynienia z ekstremalnie zagrrranymi osobnikami, może być ciężko. W pewnej chińskiej klinice leczący się z uzależnienia od gier wszczęli rebelię.

Gry na dzień dziecka to zły pomysł

Było ich dokładnie czternastu — rozpiętość wieku od 14 do 22 lat. Powodem buntu był… no właśnie, to chyba oczywiste — brak możliwości grania. Nie mogli też znieść programu leczenia — pobudka o 5 rano, potem posiłek, a reszta dnia to relaksujące ćwiczenia z kaligrafii i wykłady filozoficzne. Bynajmniej nie jest to darmowa terapia. Rodzice nałogowców płacili ok. 3000 USD (w przeliczeniu) za wyleczenie pociech. Niestety, niewdzięczni leczeni przywiązali swojego instruktora do łóżka, a następnie dokonali masowej ucieczki.

Złapano ich dość szybko. Niektórzy skorzystali z taksówek, aby dostać się do domów — jednak nie mieli oczywiście czym zapłacić, ponieważ zbiegli tylko w ubraniach szpitalnych, przypominających nieco chińskie uniformy więzienne. Inni zaś doszli do domów piechotą, jednak do kliniki odstawili ich w tempie ekspresowym rodzice. Nic dziwnego — jedna z matek wyznała w lokalnej prasie, że jej syn spędził na graniu non-stop 28 godzin. Dlatego też pozwolę sobie przypomnieć wszystkim grrraczom, że lekarze zalecają, aby co 60 minut zabawy robić sobie przynajmniej 5 minut przerwy.

P.S. ZDJĘCIE ILUSTRUJĄCE TEN WPIS TO PRZYKŁADOWA FOTOGRAFIA

Źródło: www.tgdaily.com

Zobacz również: Gadżetomania TV: Xbox One - przedstawiciele polskiej branży gier komentują pokaz nowej konsoli

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym